Stokrotka Magazyn

Trening live-streaming

Trening live-streaming

Od dawna planowaliśmy wziąć się za siebie i zgubić parę zbędnych kilogramów, ale dojazd na siłownię oznacza godzinę spędzoną w korkach? Wystarczy, że włączymy komputer lub telewizor podłączony do internetu.

Trenerzy fitness coraz częściej transmitują swoje zajęcia na żywo w sieci, a także na portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Taką formę zajęć fitness zainicjowały trenerki w Stanach Zjednoczonych. Okazało się, że ludzie są w stanie zapłacić za możliwość uczestniczenia w takich zajęciach online. Możemy zatem dbać o swoją sylwetkę bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wybrać odpowiednią godzinę, włączyć komputer i ćwiczyć razem z trenerem. Tego typu trening przetestowała już Ewa Chodakowska, jedna z najbardziej znanych polskich trenerek. Okazuje się, że razem z nią, za pośrednictwem internetu ćwiczyło kilkanaście tysięcy osób!

Zalety treningu online

Trening transmitowany online to duża oszczędność czasu, ponieważ aby w nim uczestniczyć, nie musimy ruszać się z domu. Wystarczy rozpocząć obserwowanie transmisji na Facebooku lub Instagramie, przebrać się w wygodny strój i rozłożyć na podłodze matę. W dzisiejszych zabieganych czasach jest to niekwestionowana zaleta, ponieważ większości z nas zwyczajnie brakuje czasu, aby kilka razy w tygodniu wybrać się na zajęcia. Często również, aby skorzystać z siłowni, jesteśmy zmuszeni wykupić karnet i podpisać umowę. W przypadku treningów online nie ma takiej potrzeby. To my decydujemy, kiedy i jak długo chcemy ćwiczyć. Jeśli mieszkamy z dala od miasta, a w naszej miejscowości nie ma klubu fitness, nic straconego – nadal możemy ćwiczyć z najlepszymi. Poprzez transmisję treningu online możemy też bez problemu obserwować i praktykować ćwiczenia z dowolnego zakątka świata.

Trening online nie dla wszystkich?

Ćwiczenia transmitowane przez internet mogą okazać się nietrafione dla osób, które motywuje obecność na siłowni, możliwość skorzystania z indywidualnych wskazówek trenerów, a także ćwiczenie w grupie, razem z innymi osobami. Transmisja treningu na żywo to z pewnością znak współczesnych czasów. Warto zapoznać się z taką formą ćwiczeń, nawet jeśli jesteśmy sceptycznie do niej nastawieni. Może odkryjemy naszego wymarzonego trenera… po drugiej stronie oceanu?

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.