Stokrotka Magazyn

Stokrotka rozmawia – Jumping Frog

Stokrotka rozmawia – Jumping Frog

W tajniki Jumping Frog wprowadziła nas pani Agnieszka Rędzia, Master trener Jumping Frog, Trener Personalny i Instruktor Fitness. Zapraszamy do lektury!

Magazyn Stokrotka: Na czym polegają zajęcia Jumping Frog?

Agnieszka Rędzia: Jumping Frog to zajęcia o dość dużej intensywności, ale gwarantujące mimo to świetną zabawę, ponieważ skoki na trampolinie potrafią obudzić w nas dziecięcą radość życia. Składają się z części kondycyjnej, gdzie do indywidualnie dobranej przez instruktora muzyki wykonujemy podskoki w zmiennym tempie, czasami tworząc proste układy choreograficzne oraz części wzmacniającej, gdzie wykonujemy takie ćwiczenia, jak pompki, brzuszki czy przysiady. Oprócz klasycznych zajęć można przyjść na specjalne zajęcia JUMPING FROG EXTREME – gdzie wykorzystywany jest dodatkowy sprzęt, np. hantle czy ekspandery, JUMPIG FROG KIDS – skierowane do najmłodszych, a także JUMPING FROG SENIOR – o zupełnie innej, spokojniejszej dynamice, bez wysokich skoków i zbyt szybkiego tempa.

MS: Czy każdy może uczestniczyć w zajęciach? Czy istnieją przeciwwskazania do ćwiczeń Jumping Frog?

AR: Oczywiście, jak każdy sport, fitness na trampolinach nie nadaje się dla wszystkich. Ograniczeniem nie jest – jak mogłoby się wydawać – wiek. Najważniejsze przeciwwskazania to zaburzenia równowagi, dyskopatia, nadciśnienie tętnicze, choroby układu krążenia, świeże urazy stawu skokowego i kolan, niestabilność stawów, choroby kości i osteoporoza, endoprotezy czy nietrzymanie moczu. Przeszkodą w ćwiczeniach jest również ciąża oraz okres 6 miesięcy po porodzie, kiedy ciało kobiety dopiero wraca do formy. Regeneracji wymagają przede wszystkim mięśnie dna miednicy podtrzymujące wszystkie organy.

MS:Co sprawiło, że zainteresowała się Pani treningiem Jumping Frog?

AR:Z firmą Jumping Frog związałam się tak naprawdę dzięki przypadkowi. Menedżerka naszego klubu postanowiła zakupić trampoliny, ponieważ stawały się coraz bardziej popularne i zdecydowała się właśnie na JUMPING FROG ze względu na ich bardzo dobrą jakość. Wysłała mnie na szkolenie i tam rozkwitła moja miłość do tej aktywności. Najpierw zostałam instruktorem, a następnie szkoleniowcem z programu JUMPING FROG EXTREME, KIDS i SENIOR.

MS:Jumping Frog bywa czasami porównywany z zumbą. Co różni obie te formy, a co mają wspólnego?

AR:Szczerze pierwszy raz słyszę takie porównanie i bardzo mnie rozbawiło. Jumping Frog to bardzo intensywne zajęcia na trampolinach – owszem, czasami z choreografią, ale na klasycznych zajęciach aerobiku też mamy z nią do czynienia. Natomiast zumba to zajęcia na podłodze, typowo taneczne, do specyficznej muzyki z rytmami latino, gdzie do każdego utworu mamy określony układ. Do tego intensywność zumby nie jest tak duża, jak zajęć Jumping Frog.

MS: Co daje nam Jumping Frog? Dlaczego warto spróbować tej aktywności?

AR: Jumping Frog to przede wszystkim uśmiech na twarzy i mnóstwo spalonych kalorii. Po zajęciach wychodzimy zmęczeni, ale szczęśliwi. W trakcie ćwiczeń pracują wszystkie mięśnie, wzmacnia się całe ciało, bardzo polepsza się wytrzymałość – nawet profesjonalni piłkarze doceniają taki trening. Jest to doskonały sposób na utrzymanie dobrej formy oraz poprawę sylwetki. Ze względu na dużą intensywność treningu, można uzyskać wymarzoną figurę, naturalnie, w połączeniu z odpowiednim odżywianiem.

Zdjęcie: Michał Oborzyński www.facebook.com/OborzynskiPhotography
Zapraszamy również na stronę pani Agnieszki: http://www.facebook.com/agnieszkaredziafrog

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.