Stokrotka Magazyn

Spróbuj jazdy na longboardzie!

Spróbuj jazdy na longboardzie!

Longboard to dłuższa i szersza deskorolka. Możesz osiągać na niej bardzo duże prędkości, wykonywać niesamowite figury i poczuć wiatr we włosach. Jeszcze nie próbowałaś jazdy na longboardzie? Czas nadrobić zaległości!

Jak wybrać pierwszy longboard?

Najlepiej poprosić o pomoc sprzedawców w specjalistycznych sklepach sportowych. Pomogą ci dobrać odpowiedni sprzęt w zależności od tego, czy potrafisz już jeździć na klasycznej deskorolce, czy też dopiero stawiasz na niej swoje pierwsze kroki. Istotną kwestią, na jakiej warto się skupić, jest waga przyszłego właściciela deski. Niektórzy producenci ściśle określają przedział wagowy, w jakim powinna mieścić się osoba jeżdżąca na longboardzie. Inni natomiast zostawiają wybór konsumentom. Na początek nie warto jednak szaleć finansowo: średniej klasy sprzęt w zupełności wystarczy, by nauczyć się porządnie jeździć. Jeśli longboard stanie się twoją pasją, możesz zmieniać deski i dostosowywać je do posiadanych umiejętności oraz stylu jazdy.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Kupując deskę, nie zapomnij o ochraniaczach na kolana i kasku. Przydadzą się także specjalne rękawiczki, chroniące dłonie. Zachowaj rozsądek – nie przesadzaj z prędkością i nie wykonuj pierwszych zjazdów na stromych wzniesieniach. Należy jeździć w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach, parkach czy placach – tak, aby nie stwarzać zagrożenia dla innych.

Jazda na longboardzie dostarcza ogromnej dawki adrenaliny, pozwala poczuć wolność, obcować z naturą i po prostu – świetnie się bawić.

Ucz się od najlepszych!

Na początku może ci być trudno pojąć sztukę jeżdżenia na longboardzie. Nie zniechęcaj się jednak! Niegroźne upadki i nieudane próby wykonania nawet podstawowych elementów zdarzają się każdemu. Skąd posiąść elementarną wiedzę dotyczącą opisywanego sportu? Na przykład z sieci: na specjalnych serwisach poświęconych owej aktywności znajdziemy sporo filmików instruktażowych, pokazujących, jak stawiać pierwsze kroki na desce. Możesz także zapisać się na specjalne warsztaty. Tego typu szkolenia odbywają się w każdym większym mieście w Polsce – mają charakter cykliczny (wówczas zajęcia odbywają się zwykle raz w tygodniu) bądź prowadzone są w formie obozów sportowych. Każdy miłośnik nowych trendów oraz aktywności fizycznej zdecydowanie powinien spróbować jazdy na desce!

Komentarze

Marta Łukasiewicz 11.08.2016 9:11

Witam
przeglądam magazyn Stokrotka i widzę że jest dział poświęcony „Dobrej formie”. Zrodziła mi się pewna myśl ponieważ Ja również na co dzień zajmuję się promowaniem „dobrego ruchu”.

Jestem Instruktorem CKB Polska prowadzę treningi z odważnikami kulowymi kettlebell ( wygląda jak kula armatnia z rączką ).Kettlebell to narzędzie treningowe, to jak go wykorzystujemy do owego treningu to inna kwestia.W klubach Fitness, siłowniach na salach do crossfitu widzimy kettle pytanie tylko co z nimi zrobić? Jak ich użyć? ? Wszyscy mówią, że kettle dodają siły i rzeźbią ciało. Owszem to prawda ale jak to zrobić ?

Podczas naszych treningów ogromną wagę przywiązujemy do techniki wykonania ćwiczenia, odpowiedniego oddechu, przypięć, a także do pojedynczych powtórzeń dzięki temu uczymy się jak używać odważników kulowych by dawały moc, sprawność oraz mnóstwo pozytywnej energii.

Ruch który jest lekiem na długowieczność musi być wykonywany poprawnie a jego poprawność zależna jest od pewnych zasad i reguł. Te reguły to StrongFirst i metoda Hardstyle.

Czy bylibyście jako magazyn zainteresowani zrobieniem krótkiego artykułu na temat nietuzinkowego sportu jakim jest kettlebell HardStyle?

Stokrotka Magazyn 16.08.2016 9:13

Witamy serdecznie,

dziękujemy za interesujący pomysł. Z pewnością zastanowimy się nad takim artykułem. Zachęcamy także do kontaktu pod adresem redakcja@stokrotka.pl :)

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.