Stokrotka Magazyn

O aktywnym plażowaniu

O aktywnym plażowaniu

Co można robić latem na plaży? Czy osoby nieprzepadające za leżeniem w skwarze znajdą na niej coś dla siebie? Podpowiadamy, jak aktywnie wypoczywać nad wodą!

Sport to zdrowie!

Długie leżenie na plaży w bezruchu nie jest ani zdrowe, ani przyjemne. Dlatego, zanim wybierzesz się nad jezioro czy nad morze pomyśl, co możesz robić nad wodą. Postaw na aktywne plażowanie. Na wielu plażach istnieje rozbudowana infrastruktura, np. boiska do siatkówki plażowej czy badmintona. Weź piłkę i zestaw paletek, a zobaczysz, że będziesz się świetnie bawić! Jeśli nie wybierasz się na plażę z bliskimi, zawsze możesz dołączyć się do innej grupy uprawiającej sport. Pamiętaj, by w upalne dni założyć na głowę czapkę. Nie zapomnij też o okularach przeciwsłonecznych oraz kremie z wysokim filtrem chroniącym skórę przed szkodliwymi skutkami długiego przebywania na słońcu.

Zabawy z dziećmi

Wybierając się nad wodę z dzieciakami, zadbaj o to, by się nie nudziły. Zabierzcie ze sobą foremki do robienia babek z piasku i zbudujcie piękny zamek na brzegu morza. Przydadzą się również dmuchane, kolorowe piłki. Zróbcie sobie piknik: w koszyku na jedzenie mogą znaleźć się gofry, tosty bądź sandwiche, a także świeże owoce sezonowe, jak truskawki, morele czy brzoskwinie. Nie zapomnij o dużym zapasie wody!

Czas ruszyć się z plażowego ręcznika! Nad wodą możemy korzystać z wielu atrakcji – indywidualnie lub wspólnie z rodziną.

Rowery wodne, kajaki, łódki

Wiele kurortów nadmorskich oraz ośrodków wypoczynkowych dysponuje wypożyczalniami sprzętu wodnego. Warto z nich skorzystać! Prawdziwie aktywne plażowanie nie obejdzie się bez krótkiej wycieczki kajakowej czy przejażdżki na rowerze wodnym. Producenci sprzętów wodnych prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych wynalazków – możesz na przykład pofruwać na morskim bananie lub sunąć po wodzie różowym kabrioletem. Przyjemność ogromna, a świetna zabawa gwarantowana! Bardziej zaawansowanym polecamy skutery wodne i motorówki – fani szybkości na wodzie na pewno będą zachwyceni.

A w wodzie?

Aktywne plażowanie to też czas spędzony w wodzie. A można w niej nie tylko pływać! Nad brzegiem morza czy jeziora nierzadko znajdują się zjeżdżalnie wodne, a nawet całe parki rozrywki. Aby dodatkowo urozmaicić sobie zabawę wśród fal, weź ze sobą dmuchany materac albo piłkę. Pamiętaj jednak, żeby przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa i zachowywać się tak, by nie przeszkadzać innym. Nikt nie chce być niespodziewanie ochlapany zimną wodą.

Aktywny umysł

Gdy już znużą Cię plażowe aktywności, sięgnij po dobrą książkę, krzyżówkę czy czasopismo z łamigłówkami. To doskonały moment na trening umysłu – jesteś wypoczęta, nigdzie się nie spieszysz i nie czekają na Ciebie inne obowiązki. Świetnym sposobem na relaks mogą być również antystresowe kolorowanki. Wypełniając kolorami pola układające się w harmonijne kształty, pozwolisz swojemu umysłowi prawdziwie odpocząć.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.