Stokrotka Magazyn

Kurs tańca – idealny sposób na poprawę nastroju i dobrą sylwetkę

Kurs tańca – idealny sposób na poprawę nastroju i dobrą sylwetkę

Szukasz sposobu na ciekawą formę kształtowania formy oraz atrakcyjne i niebanalne spędzenie wolnego czasu? Zapisz się na kurs tańca!

Dla kogo?

Taniec to świetna propozycja dla młodszych, starszych, grubszych, chudszych, mężczyzn, kobiet, tych nieśmiałych i tych całkiem śmiałych, dla pewnych siebie i osób, które wątpią w poczucie własnej wartości; słowem: taniec to idealny pomysł dla każdego! Nawet jeśli nie masz partnera czy partnerki – nic nie stoi na przeszkodzie, abyś na kurs tańca wybrał się w pojedynkę. Wiele szkół oferuje zajęcia dla singli, podczas których panie i panowie dobierają się w pary i razem trenują na przykład taniec towarzyski. Nie ma więc ograniczeń ani przeszkód, które wykluczałyby Cię spośród grona osób uczących się tańczyć.

Kiedy zacząć?

Lepiej późno niż wcale! Dzieciaki, młodzież czy osoby młode mogą uczestniczyć w kursach tańca razem z seniorami lub ludźmi w średnim wieku. Nierzadko ci starsi zaskakują swoją sprawnością fizyczną, umiejętnością szybkiego zapamiętywania kroków oraz chęcią uczenia się nowych rzeczy. Dlatego każda chwila jest dobra, by zacząć uczęszczać na lekcje tańca. Warto jednak wybrać odpowiednie zajęcia – nie każdy będzie dobrze czuć się w stylu hip-hopowym lub jazzowym. Przed zapisaniem się do konkretnej szkoły sprawdź zatem dokładnie jej ofertę.

Ile to kosztuje?

Ceny za pojedynczą lekcję oraz cały – na przykład roczny kurs tańca – są bardzo zróżnicowane. W mniejszych miejscowościach koszty są niższe, w największych miastach, u najbardziej znanych i cenionych nauczycieli – ceny dochodzą nawet do 200 zł za pojedynczą lekcję. Średnio jednak musimy liczyć się z kosztem około 20-30 zł za pojedyncze, godzinne zajęcia. Warto dodać, że na portalach oferujących zakupy grupowe znaleźć można sporo kuponów zniżkowych na lekcje tańca – rabaty wynoszą nawet 50% ceny wyjściowej.

Wybierz swój idealny styl taneczny. Jeśli nie przekonują Cię tańce standardowe, to może odnajdziesz się na zajęciach z hip-hopu albo funky?

Co zyskujesz?

Lista profitów wypływających z uczęszczania na zajęcia taneczne jest bardzo długa. Przede wszystkim, to zdobycie nowych umiejętności pozwalających na brylowanie na parkiecie podczas wszelkiego rodzaju imprez, co skutkuje uznaniem wielu pięknych pań czy panów. Jakie są pozostałe? Poprawa kondycji i wydolności organizmu, kształtowanie formy fizycznej, lepsze samopoczucie, umocnienie wiary w siebie i własne możliwości, przełamywanie nieśmiałości, możliwość poznania ciekawych ludzi. Wymieniać można by długo… Ale chyba nie trzeba już dłużej nikogo przekonywać, że nauka tańca to same korzyści!

Popularne gatunki taneczne

Jeśli podjąłeś już decyzję o wzięciu udziału w kursie tanecznym, pozostaje jeszcze wybór stylu. Zmysłowe tańce latynoamerykańskie, jak samba czy rumba, a może bardziej skoczna cha-cha albo jive? Tańce standardowe, na przykład tango, foxtrot, walc angielski? A może kurs tańca nowoczesnego, w tym funky, hip-hop, breakdance? Wybór jest ogromny – o ile poradzisz się specjalisty lub samodzielnie dowiesz się nieco więcej o każdym stylu, z pewnością wybierzesz taką formę tańca, która w pełni odpowiadać będzie Twojemu temperamentowi, kondycji fizycznej oraz upodobaniom muzycznym.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.