Stokrotka Magazyn

Jak biegać po zmroku?

Jak biegać po zmroku?

Trenować biegi możemy o każdej porze roku i o dowolnej porze dnia. Jeśli jednak zamierzamy biegać po zmroku, warto skorzystać z kilku pomocnych wskazówek.

Trening w godzinach wieczornych ma wiele zalet. Na ulicach jest spokojniej, a ruch na świeżym powietrzu przed snem sprawi, że z pewnością będziemy lepiej spać. Co więcej, nasze ciało będąc w ruchu przez cały dzień jest przygotowane do zwiększonego wysiłku. Dzięki temu, biegając wieczorem jesteśmy mniej narażeni na kontuzje. Wieczorny bieg może jednak stać się przyczyną przykrych w skutkach zdarzeń, dlatego należy odpowiednio się do niego przygotować.

Widoczni na drodze!

Podczas wieczornych lub nocnych biegów najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Jeśli chcemy biegać po zmroku, nie powinniśmy wychodzić z domu bez stroju wyposażonego w elementy odblaskowe. Tylko wówczas będziemy widoczni z odpowiedniej odległości dla mijających nas uczestników ruchu drogowego. Możemy zakupić sportowe ubrania z wszytymi elementami odblaskowymi lub skorzystać ze specjalnych opasek lub kamizelek, które zapewnią nam bezpieczeństwo.

Niezbędne wyposażenie

Jeśli biegamy po lesie lub nierównej nawierzchni, nie zapomnijmy o odpowiedniej lampce – najlepiej czołówce, dzięki której oświetlimy sobie drogę. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nawet na asfalcie, po którym biegamy codziennie, mogło dość do uszkodzeń lub akurat prowadzone będą w tym miejscu prace drogowe. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu unikniemy ewentualnych zwichnięć czy złamań kończyn.

Trening w grupie

Jeśli lubimy biegać w samotności, lepiej róbmy to w ciągu dnia. Wieczorem wybierzmy się na grupowe biegi. Jest to nie tylko bardziej motywujące, ale przede wszystkim bezpieczniejsze, zwłaszcza jeśli zamierzamy biegać po lesie lub słabo oświetlonej okolicy. Dodatkowo, w przypadku ewentualnej kontuzji będziemy mogli liczyć na pomoc ze strony współtowarzyszy. Pamiętajmy również, aby zabierać ze sobą naładowany telefon komórkowy. Dzięki niemu nie tylko będziemy mogli zweryfikować swoje wyniki za pomocą ulubionej aplikacji, ale także wezwać pomoc w razie niebezpieczeństwa lub sprawdzić drogę do domu.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.