Stokrotka Magazyn

Dla aktywnych mam – zajęcia z maluchami w wózku

Dla aktywnych mam – zajęcia z maluchami w wózku

BuggyGym – zajęcia fitness dla mam i ich maluszków… w wózku, robią ostatnio furorę. Coraz lepsza pogoda w nadchodzących miesiącach dodatkowo motywuje do ćwiczeń wspólnie z dziećmi. Jak to wygląda? Już opowiadamy!

W grupie raźniej

W większych miastach grupy mam spotykają się w określonym miejscu (w parku, nad jeziorem, w otoczeniu przyrody), by wspólnie ćwiczyć. Nie są jednak same. W wózkach towarzyszą im ich maleństwa. Spokojnie śpią lub podziwiają to, co dzieje się wokół nich. A dzieje się sporo! Mamy, chcąc wrócić do formy po porodzie, zadbać o siebie, własne zdrowie i dobre samopoczucie, wybierają aktywną formę spędzania czasu.

BuggyGym polega na wykonywaniu specjalnie opracowanych ćwiczeń. Wiele kobiet zastanawia się czy, aby uprawiać taką gimnastykę, potrzebny jest sportowy wózek. Otóż nie! Ćwiczenia ułożone są w taki sposób, by każdy mógł w nich uczestniczyć, bez względu na posiadany sprzęt. Bezpieczeństwo dzieciaków jest oczywiście na pierwszym miejscu – mamy oraz instruktorzy dbają o nie we właściwy sposób, co widoczne jest w wykonywanych ruchach.

Pod okiem instruktorów

Ze względu na specyficzną kondycję kobiet po porodzie, grupa specjalistów, takich jak fizjoterapeuci, lekarze, trenerzy personalni, opracowała specjalny zestaw ćwiczeń dostosowanych dla młodych mam. Nie jest on przesadnie intensywny, pozwala jednak zrzucić zbędne kilogramy, zadbać o kondycję fizyczną, wzmocnić mięśnie, poprawić krążenie czy wydolność organizmu. Jednocześnie zminimalizowane jest ryzyko urazów – mama nie może przecież zwichnąć nogi czy narazić się na innego rodzaju uszczerbki zdrowotne.

BuggyGym ma same zalety! Ćwiczysz na świeżym powietrzu, nawiązujesz nowe znajomości, a jednocześnie spędzasz czas ze swoim maleństwem.

Ogromna frajda

Ćwiczenia z wózkiem to ponadto ogromna radość – zarówno dla rodziców, jak i dzieciaków. Możliwość przebywania na świeżym powietrzu w towarzystwie innych mam o podobnych potrzebach, okazja do dzielenia się między sobą troskami i radościami macierzyństwa, oswajanie się najmłodszych z innymi dziećmi – to kolejne plusy BuggyGym. To także okazja do wspólnych spotkań, plotek i wymiany doświadczeń. Grupa dodaje też odwagi tym mamom, które obawiają się ciekawskich spojrzeń przechodniów lub same nie miałyby dość motywacji do zajęć.

Możesz ćwiczyć sama

Jeśli w Twojej miejscowości takie zajęcia nie są organizowane, nic nie stoi na przeszkodzie, byś po zapoznaniu się z proponowanymi ćwiczeniami wykonywała je samodzielnie w pobliskim lesie czy parku. Zadbaj jednak wcześniej o bezpieczeństwo swoje i swojego maleństwa – dokładne zapięcie pasów w wózku, odpowiednia pozycja do siedzenia lub leżenia dziecka oraz wygodny, sportowy strój to podstawy udanego treningu! A może Twój widok zainspiruje inne mamy?

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.