Stokrotka Magazyn

Aplikacje, które pomogą nam schudnąć

Aplikacje, które pomogą nam schudnąć

Gdy na dworze widać już pierwsze oznaki wiosny, większość z nas chętniej spędza czas na świeżym powietrzu i wraca do przerwanych na okres zimy treningów. Z pomocą mogą przyjść aplikacje, które zastąpią nam osobistego trenera i dietetyka.

  • EatFit – to aplikacja, która pomoże nam przejść na dietę 1500 kalorii, 2000 kalorii, a także poprowadzi z nami dietę bezglutenową. Po krótkiej konfiguracji konta, aplikacja zaproponuje nam koło 300 propozycji posiłków, z których możemy wybrać takie, które odpowiadają naszym kubkom smakowym. Dzięki temu możemy jeść to, co lubimy, a przy tym chudnąć. Przy tak wielu propozycjach jadłospisu, z pewnością nie grozi nam monotonia. EatFit nie pozwoli nam zapomnieć o nawadnianiu organizmu, poinformuje też o porze posiłku i konieczności zrobienia zakupów. Dzięki aplikacji możesz również notować efekty diety i cieszyć się sukcesami.
  • FatSecret – stoi na straży spożywanych przez nas kalorii. Pozwala w łatwy sposób obliczyć kaloryczność danego posiłku, informuje również o zawartych w nim wartościach odżywczych. Aplikacja posiada skaner kodów kreskowych, a także możliwość ręcznego wpisania kodu, dzięki czemu już w sklepie możesz dowiedzieć się, ile kalorii mają produkty w naszym koszyku. Z FatSecret z łatwością poprowadzimy dziennik, który pomoże nam planować, a także kontrolować spożywane posiłki. Dodatkowo możemy skorzystać z dziennika ćwiczeń, który obliczy dla nas wszystkie spalone kalorie.
  • Fitatu – aplikacja z pewnością spodoba się tym, którzy dbają o anonimowość w internecie. Aby z niej skorzystać, nie trzeba zakładać konta ani się rejestrować. Fitatu określa dzienne zapotrzebowanie na kalorie, a także białka, tłuszcze i węglowodany. Twórcy aplikacji podzielili każdy dzień na poszczególne posiłki, w których uzupełniamy spożyte kalorie i wartości odżywcze. Aplikacja jest wyposażona w czytnik kodów kreskowych. Korzystając z Fitatu, możemy kopiować wcześniejsze jadłospisy na kolejne dni, co bardzo ułatwia planowanie posiłków.
  • Dieta i trening – to doskonałe rozwiązanie dla osób, dla których oprócz diety ważna jest również aktywność fizyczna. Dużym plusem jest możliwość układania jadłospisu z typowo polskich dań. Z aplikacją można prowadzić również dziennik treningów, dzięki któremu wiemy, ile kalorii już spaliliśmy. Po treningu możemy zmierzyć, a także zapisać w aplikacji swoje obwody, dzięki czemu na bieżąco widzimy swoje postępy w walce o wymarzoną sylwetkę. Co więcej, wszystko to dostępne jest offline i bez konieczności zakładania konta.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.