Stokrotka Magazyn

Souping – nowy trend

Souping – nowy trend

Souping pochodzi od angielskiego słowa „soup”, oznaczającego zupę. To nowy trend wśród zwolenników zdrowego odżywiania, a także stosowania tzw. detoksów.

Wcześniej, chcąc oczyścić organizm z toksyn, zalecano picie świeżo wyciśniętych soków z owoców. Jednak gdy wzięto pod lupę ten rodzaj detoksu, okazało się, że wraz z sokami dostarczamy swojemu organizmowi duże ilości cukrów, równocześnie ograniczając mu inne składniki odżywcze, bez których nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować.
Souping sprawia, że dieta jest bardziej zróżnicowana. Mamy do wyboru zupy owocowe i warzywne, a także ich wersje na zimno lub na ciepło. Są zdecydowanie bardziej pożywne. Latem, gdy na dworze jest ciepło, możemy stosować dietę opartą na zupach na zimno, takich jak chłodnik lub zupa owocowa.

Jak przyrządzić zupy w ramach soupingu?

Przygotowując dietetyczne posiłki, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach:

  • Unikajmy zup na bazie śmietany – dostarczą nam zbyt wielu kalorii.
  • Nie zabielajmy zupy mąką. Jeśli wolimy gęstą zupę, zblendujmy ją na jednolitą masę.
  • Gotując zupę, wykorzystujmy sezonowe owoce i warzywa.
  • Nie przerzucajmy się na menu złożone z samych zup z dnia na dzień, ponieważ może to być zbyt duży szok dla naszego organizmu. Na początek starajmy się jeść 1-2 zupy w tygodniu i stopniowo zwiększajmy ich ilość.
  • Pamiętajmy, że detoks musi potrwać kilka dni.

Nie samą dietą człowiek żyje

Gdy przechodzimy na dietę oczyszczającą, nasz organizm doznaje swego rodzaju szoku. Dlatego istnieje prawdopodobieństwo, że będziemy częściej odczuwać zmęczenie, może boleć nas głowa, a także dokuczać senność. Wygospodarujmy zatem około pół godziny każdego dnia na drzemkę, która pomoże nam zregenerować siły. Zupy najlepiej jest gotować samodzielnie – możemy przygotować je na kilka dni naprzód. Jeśli jednak nie mamy na to czasu lub nie ufamy swoim zdolnościom kulinarnym, na pewno znajdziemy firmę, która nie dość, że przygotuje dla nas zupy, to jeszcze z pewnością dowiezie je nam pod same drzwi.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.