Stokrotka Magazyn

Kasza perłowa z warzywami

Kasza perłowa z warzywami

Kasza perłowa to rodzaj kaszy jęczmiennej, w której cząstki ziarna jęczmienia poddawane są polerowaniu. Zwana jest także kaszą mazurską. Sałatka z kaszy perłowej jest daniem smacznym, a przy tym niezwykle prostym i szybkim do przygotowania. Dzięki temu, że kasza pasuje do wszystkiego, nasza sałatka za każdym razem może być inna. Możemy wrzucić do niej dowolne […]

Kasza perłowa to rodzaj kaszy jęczmiennej, w której cząstki ziarna jęczmienia poddawane są polerowaniu. Zwana jest także kaszą mazurską.

Sałatka z kaszy perłowej jest daniem smacznym, a przy tym niezwykle prostym i szybkim do przygotowania. Dzięki temu, że kasza pasuje do wszystkiego, nasza sałatka za każdym razem może być inna. Możemy wrzucić do niej dowolne świeże warzywa: pomidory, ogórek, paprykę, rzodkiewkę lub pietruszkę. Możemy też przyrządzić sałatkę z dodatkiem grillowanych warzyw. Dobrym pomysłem będzie dodanie kilku kulek sera mozarella i listków świeżej bazylii. A jeśli mamy ochotę na coś bardziej konkretnego, dodajmy tuńczyka lub wędzonego kurczaka.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.