Stokrotka Magazyn

Zimowa pielęgnacja, bez której nie możesz się obyć

Zimowa pielęgnacja, bez której nie możesz się obyć

Zima to trudny czas dla naszej skóry, włosów i paznokci. Oddziaływanie wiatru i mrozu sprawia, że musimy dbać o siebie bardziej niż podczas pozostałych pór roku. Doradzamy, na co zwrócić uwagę przy zimowej pielęgnacji.

Pielęgnacja cery

Odpowiednie nawilżenie skóry twarzy to zimą priorytet, jeśli chodzi o kosmetykę. Wiatr i suche powietrze w mieszkaniach (wietrzymy mniej niż latem i wiosną, a do tego włączamy ogrzewanie) powodują, że woda szybko wyparowuje z powierzchni skóry. Musimy więc stosować kremy i produkty nawilżające – koniecznie przed wyjściem na dwór oraz rano i wieczorem – tuż po prysznicu. Najlepiej, by kosmetyki, które wybieramy, nie zawierały sztucznych barwników i substancji zapachowych. Przed nawilżeniem należy oczywiście dokładnie oczyścić skórę – jednak w związku z działaniem czynników atmosferycznych, może być ona bardziej niż zwykle skłonna do podrażnień. Dlatego warto dotychczasowe peelingi i toniki oczyszczające zamienić na delikatniejsze mleczka przeznaczone do skóry skłonnej do podrażnień. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych produktów – wybierajmy te jak najbardziej naturalne – wówczas będziemy mieć gwarancję wysokiej jakości oraz pozytywnego wpływu na nasz wygląd. To, czego zimą nie lubi kobieca cera, to gorąca woda i mydło. Jeśli więc jesteś wielbicielką długich gorących kąpieli – postaraj się przełamać i zamiast nich brać szybkie, letnie prysznice. Wówczas skóra twarzy, jak i całego ciała, w mniejszym stopniu narażona będzie na przesuszenie.

Zimą nie możemy zapomnieć o nawilżaniu skóry. Lepiej zrezygnować z długich gorących kąpieli. Zdecydujmy się raczej na szybki, letni prysznic.

Pielęgnacja skóry oraz zdrowy tryb życia

Wieczorna toaleta nie może obyć się bez mleczka nawilżającego – codziennie wmasuj ulubiony balsam w skórę ciała, delikatnie ją masując lub lekko szczypiąc. Pielęgnacja za pomocą odpowiednich kosmetyków to jednak nie wszystko. W mroźną pogodę szczególnego znaczenia nabiera dieta oraz ilość spożywanych płynów. Staraj więc jadać posiłki bogate w witaminy (szczególnie D, E, C – to one pozytywnie wpływają na wygląd skóry) oraz pić jak najwięcej wody. Wykorzystuj słoneczne dni – spacer w promieniach zimowego słońca to świetna okazja, by skóra nabrała ładnego kolorytu, a także – byś zapewniła swojemu organizmowi codzienną dawkę aktywności fizycznej.

Pielęgnacja włosów

Noszenie czapek, przejmujący wiatr, siarczysty mróz – wszystko to pozostawia swój ślad na naszych włosach. By były one w dobrej kondycji, należy raz lub dwa razy w tygodniu używać maseczek nawilżających. Skóra głowy, tak samo jak skóra całego ciała w czasie chłodnych pór roku bywa wysuszona, toteż trzeba ją odpowiednio nawilżyć. Zimowa pielęgnacja włosów wymaga specjalnych szamponów, a także odżywek i preparatów nawilżających. Stosuj je jednak z umiarem – zbyt duża ilość tego typu środków nałożona na głowę skutkuje efektem tłustych, ciężkich włosów i niezbyt korzystnie wyglądającej fryzury. Jeżeli systematycznie farbujesz włosy, zimą postaraj się robić to rzadziej. Ogranicz również nakładanie kosmetyków do stylizacji – gum do włosów, past, pianek, lakierów – one także niepotrzebnie wysuszają włosy.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.