Stokrotka Magazyn

Zakończenie roku szkolnego – modnie i z klasą

Zakończenie roku szkolnego – modnie i z klasą

Mimo że pogoda w okolicach końca czerwca – czyli wówczas, kiedy rozpoczynają się wakacje, a kończy nauka – zwykle nas rozpieszcza, na zakończenie roku szkolnego nie można ubrać się jak na plażę. Jak sprawić, aby twoje pociechy wyglądały modnie i elegancko na ostatnim szkolnym apelu? Oto kilka wskazówek.

Czerń i biel? Niekoniecznie!

Połączenie białej bluzki czy koszuli z klasyczną czarną spódniczką to propozycja bardzo elegancka, ale jednocześnie poważna. Kolorami, z jakich można skorzystać z okazji zakończenia roku szkolnego są także granat, écru czy beż. Mile widziane są wzory w szkocką kratę, a nawet dyskretne printy i nadruki, nie stanowiące jednak motywu przewodniego stroju, a raczej jego uzupełnienie. Do granatowej sukienki lub marynarki pasować będą dodatki w odcieniach czerwieni, bordo lub błękitu – możesz na przykład założyć córce kolorową opaskę, synek z kolei będzie świetnie wyglądać w kamizelce w kratkę.

Szkolna uroczystość wymaga eleganckiego stroju. Nasze dziecko powinno też czuć się w nim komfortowo i swobodnie.

Sprawdź pogodę

Zakończenie roku szkolnego nierzadko odbywa się na szkolnym boisku. Nasza pociecha powinna być zatem ubrana odpowiednio do pogody. Krótki rękaw lub odsłonięte ramiona w chłodny dzień albo długa koszula z grubego materiału podczas upałów spowodują, że dziecko nie będzie czuło się komfortowo. Zanim więc zdecydujesz się na konkretny strój, sprawdź, jaką pogodę w dniu apelu zapowiadają synoptycy. Być może niezbędny okaże się parasol albo wręcz przeciwnie – kapelusik na głowę, chroniący przed słońcem.

Jakie buty?

Klasyczne czarne czółenka często okazują się niewygodne i dziewczynki odmawiają ich noszenia, nie czując się w nich swobodnie. Jeśli zależy Ci na tym, aby buciki nie były jednorazowym wydatkiem – postaw na baletki. Zwróć uwagę, by ich barwa była ciemna – obuwie w tym kolorze będzie eleganckie, a jednocześnie uniwersalne. Co począć z butami dla chłopca? Lepiej zrezygnujcie ze sportowych adidasów z neonowymi, krzykliwymi aplikacjami. Jeżeli malec stanowczo wzbrania się przed eleganckimi półbutami, spróbuj przekonać go do ciemnych, płóciennych trampek.

Czego unikać?

Unikaj intensywnych kolorów – wytłumacz córce, że pomarańczowy lakier do paznokci czy seledynowa spódniczka powinny poczekać na czas letnich wakacji. Nie wszyscy nauczyciele patrzą też z aprobatą na biżuterię u uczennic. Korale i pierścionki, zbyt krótkie spódniczki, odkryte plecy czy dresowe spodnie – zdecydowanie nie powinny pojawić się podczas szkolnej uroczystości.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.