Stokrotka Magazyn

Wyprzedażowe szaleństwo – jak przetrwać je z głową?

Wyprzedażowe szaleństwo – jak przetrwać je z głową?

Na początku roku wiele sklepów kusi nas niskimi cenami. Niektóre z wyprzedaży warte są zainteresowania, inne – nie. Co zrobić, by nie kupować zbyt dużo niepotrzebnych rzeczy? I jak nie naciąć się na promocję, która tak naprawdę nie jest korzystna? Podpowiadamy!

Zrób przegląd szafy

Zanim wybierzesz się do centrum handlowego lub ulubionych butików, zrób przegląd szafy. Zastanów się, których rzeczy masz zbyt wiele, a co by Ci się przydało. Zrób listę zakupów oraz listę części garderoby lub produktów do domu, których kupować nie powinnaś.

Tanio nie znaczy sensownie

Fakt, że bluzka lub zestaw filiżanek zostały przecenione aż o 90% nie znaczy, że musisz je kupować. Zbędne przedmioty tylko zagracą mieszkanie i niepotrzebnie zaśmiecą Twoją garderobę. Nie daj się skusić na zakupy tanie, ale zupełnie niepotrzebne.

Na chłodno oszacuj cenę produktu

To, że na metce produktu widnieje informacja o sporej obniżce wcale nie musi świadczyć o obiektywnie niskiej cenie końcowej danej rzeczy. Niektóre sklepy celowo najpierw zawyżają ceny towarów, aby później móc je mocno zbijać. Dzięki takiemu zabiegowi kuszą wielkimi przecenami, finalnie jednak – kupujemy rzeczy po zwyczajnej, standardowej cenie. Zanim więc dokonasz zakupu konkretnego produktu, sprawdź, na przykład w Internecie lub w kilku innych sklepach, jaka jest jego faktyczna cena.

Jeżeli nic nie wpadło Ci w oko, nie kupuj na siłę. Może po wyprzedażach zainteresuje Cię coś z nowej kolekcji? Wtedy zaoszczędzona kwota na pewno się przyda!

Nie kupuj na siłę

Od kilku godzin biegasz po galerii handlowej i niczego nie upolowałaś? Nie szkodzi! Nie kupuj na siłę, tylko dlatego, by nie wracać do domu z pustymi rękoma. Wyprzedażowe szaleństwo nie oznacza przymusu wydawania pieniędzy. Jeżeli nic nie wpadło Ci w oko, pogódź się z tym faktem i bądź dumna z własnej silnej woli oraz odporności na chwyty reklamowe.

Pozwól sobie na wysoką jakość

W okresie wyprzedaży warto pokusić się o zakup produktów wysokiej jakości, na które nie pozwoliłabyś sobie, gdyby ich cena wynosiła 100%. Być może od dłuższego czasu planujesz wymienić telewizor, pralkę albo lodówkę. Początek roku i związane z nim wyprzedaże to idealna pora na tego typu zakupy! O ile dobrze poszukasz, możesz stać się właścicielką wysokiej klasy sprzętu domowego za przystępną cenę.

Zakupy w samotności? Nie!

Wyprzedażowe szaleństwo sprawia, że robienie zakupów trwa zazwyczaj bardzo długo. Spora ilość sklepów do odwiedzenia, długa lista zakupów oraz niezdecydowanie podczas dokonywania wyborów sprawiają, że trudno w godzinę uporać się z zakupami. Dlatego, prócz wygodnych butów, radzimy zabrać ze sobą towarzyszkę. Koleżanka, siostra lub mama podzielające Twój zakupowy entuzjazm będą idealnymi partnerkami podczas biegania po sklepach. Dodatkowo, druga osoba doradzi Ci podczas przymiarki nowej sukienki czy butów. Zakupy w samotności nie przyniosą Ci tak wielkiej frajdy.

Dokonaj selekcji sklepów

Jeśli Twoja garderoba pęka w szwach od ilości butów, a brakuje Ci porządnego płaszcza lub kurtki – wyeliminuj ze swojego planu zakupowego sklepy z obuwiem. Dzięki takiemu działaniu oszczędzisz sporo czasu i będziesz mogła w większym stopniu skupić się na poszukiwaniu rzeczy, których rzeczywiście potrzebujesz.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.