Stokrotka Magazyn

Slow Beauty, czyli o świadomej pielęgnacji

Slow Beauty, czyli o świadomej pielęgnacji

Producenci kosmetyków obiecują nam cudowne efekty po zastosowaniu ich produktów: promienna, zdrowa cera, idealny wygląd, mniej widoczne zmarszczki i tak dalej… Wiele z nas wydaje góry pieniędzy po to, by wyglądać lepiej – skutki są jednak często niezadowalające. Jak świadomie pielęgnować własną urodę? Przedstawiamy ideę Slow Beauty.

Patrz, co kupujesz

Wchodzenie do drogerii i kupowanie większości przecenionych produktów bądź wybieranie tych, które mają piękne opakowania lub ładny zapach – zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem. Świadoma pielęgnacja zakłada sięganie po produkty wysokiej jakości, nie zawierające sztucznych barwników, substancji zapachowych czy innych, szkodliwych dla zdrowia i naszego wyglądu składników. Wybór właściwych kosmetyków wymaga odrobiny wiedzy chemicznej. Nie martw się jednak – nawet jeśli z chemii nigdy nie byłaś orłem, wystarczy nieco poszukać w sieci. Wytyczne dotyczące kosmetyków zgodnych z ideą Slow Beauty są dość proste: jak najmniej chemii, jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego.

Slow Beauty to świadoma pielęgnacja – sięganie po naturalne produkty wysokiej jakości i zakupowy minimalizm.

Nie wszystko naraz

Toniki oczyszczające, mleczka do demakijażu, płyny micelarne, peelingi złuszczające – produktów do oczyszczania skóry twarzy jest całe mnóstwo. Nie możemy jednak używać wszystkich jednocześnie. Więcej nie zawsze oznacza lepiej. Właściwe oczyszczenie skóry jest niezwykle istotne dla jej dobrej kondycji – zamierzonych efektów nie osiągniemy jednak, stosując równocześnie peeling, tonik i mleczko. By pozbyć się zanieczyszczeń, resztek makijażu i zalegającego na skórze potu wystarczy jeden porządny kosmetyk, odpowiednio dobrany do potrzeb Twojej skóry. Nie katuj swojej skóry ogromną ilością substancji – co za dużo, to niezdrowo. Ta sama zasada dotyczy także pielęgnacji włosów, paznokci i całego ciało.

Wyrzuć to, co zbędne

Jeśli Twoja półka w łazienkowej szafce ugina się od kosmetyków – koniecznie zrób ich przegląd i pozbądź się tych, które są zbędne. Jeżeli jakiś czas temu kupiłaś produkt, który Ci nie służy, szkoda Ci go jednak wyrzucić – wystaw go na aukcji internetowej. Być może znajdzie właściwego nabywcę. Jeśli nikt się nie skusi – musi wylądować w koszu. Nie używaj kosmetyków pielęgnacyjnych tylko ze względu na sam fakt, że po prostu masz je w swojej toaletce. Produkty wygrzebane z dna szafki to tylko pozorna oszczędność. Zwracaj także szczególną uwagę na daty ważności – są one niezwykle istotne w kosmetologii.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.