Stokrotka Magazyn

Peeling skóry głowy – jak go zrobić?

Peeling skóry głowy – jak go zrobić?

Kondycja włosów zależy w głównej mierze od ogólnego stanu zdrowia, ale nie tylko! Przyczyną problemów mogą być dolegliwości skóry głowy. Dobrym sposobem na walkę z przetłuszczającymi się lub skłonnymi do łupieżu włosami jest peeling skóry głowy.

Peeling cukrowy

To najpopularniejszy peeling wykorzystywany do oczyszczania skóry, zarówno całego ciała, jak i głowy. Taki produkt ma prosty skład, więc z powodzeniem można przygotować go w domu. Wystarczy do niewielkiej ilości szamponu (w przypadku złuszczania skóry głowy) dosypać odrobinę cukru i uzyskaną substancję wmasowywać w głowę. W ten sposób dokładniej, niż przy użyciu samego szamponu, pozbędziesz się zanieczyszczeń i martwego naskórka.

By efekt był zgodny z oczekiwaniami, pamiętaj by czas masażu dostosować do rodzaju włosów. W przypadku suchych taki masaż może trwać dłużej. Pozwoli to natłuścić suchą skórę skłonną do łuszczenia i łupieżu. Jednak jeśli masz włosy skłonne do przetłuszczania się, lepiej skrócić zabieg, ale powtarzać go częściej. Długi masaż pobudza gruczoły łojowe, co spotęguje efekt nieświeżych włosów.

Wybór szamponu

Decydując się na domowy peeling, warto zwrócić uwagę na skład szamponu. Do włosów tłustych należy wybierać kosmetyki, które nie zawierają substancji wygładzających, gdyż one dodatkowo obciążają włosy. Szampony, które mocno się pienią zwykle zaliczane były do oczyszczających (zawierały mniej jedwabiu, sylikonu, keratyny), jednak obecnie nie jest to reguła. Nawet preparaty wygładzające świetnie się pienią, bo dodawane są do nich środki odpowiedzialne za powstawanie piany.

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór ziołowego szamponu, który nie zawiera nabłyszczających substancji, a świetnie oczyszcza włosy.

W usunięciu złuszczonego naskórka głowy pomoże także stosowanie zwykłego szamponu przeciwłupieżowego, który w składzie ma substancje czynne wspomagające peeling.

Oczyszczanie aktywnym ozonem

Zabiegi oczyszczająco-rewitalizujące można również wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Ozonowanie, czyli działanie tritlenkiem na skórę głowy pomaga zamknąć pory, a tym samym zmniejszyć natłuszczanie skóry i włosów. Ozon ma także właściwości bakteriobójcze oraz odkażające. Zabieg polega na przeczesywaniu pasm włosów tuż przy skórze urządzeniem przypominającym gruby grzebień. Z „zębów” wydobywa się powietrze, które działa oczyszczająco. Sam zabieg jest bezbolesny i dodatkowo działa odkażająco.

Domowe peelingi

Jeśli chcesz wypróbować domowy peeling, zrobiony z produktów dostępnych w twojej kuchni, doskonale nadadzą się do tego grubo zmielone ziarna kawy. Wystarczy je zmieszać z odpowiednim szamponem i nałożyć na skórę. Podobny kosmetyk można wykonać z soli morskiej. Nie wszystkie peelingi muszą składać się z szamponu. Jeśli masz suchą skórę, jako bazę wybierz olejek, np. śliwkowy. Ma on właściwości pielęgnacyjne i odżywcze. W połączeniu z gruboziarnistym produktem, np. cukrem, solą lub kawą powstanie peeling idealnie nadający się do oczyszczenia głowy. Musisz jednak po takim zabiegu dokładniej umyć włosy, by nie został osad z olejku. Zdarza się, że mycie trzeba powtórzyć, by całkowicie pozbyć się produktu. Warto jednak poświęcić na to kilka chwil, bo efekty zabiegu są doskonałe.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.