Stokrotka Magazyn

Odważny kolor na ustach

Odważny kolor na ustach

Mocniejszy makijaż zostawiamy na specjalne okazje lub wieczorne wyjście. Tymczasem odważny kolor na ustach potrafi całkowicie odmienić nasz look. Dlaczego by się nie odważyć i nie skusić na szminkę w odcieniu fuksji? Być może to ryzyko się opłaci i odnajdziemy odcień, który okaże się idealnie pasować do naszej karnacji.

Czerwone usta kojarzą nam się z kwintesencją kobiecości, a także namiętnością i seksapilem. W końcu jedne z najsłynniejszych kobiet świata malowały usta właśnie na ten kolor. Marilyn Monroe, Coco Chanel – obie do dziś uznaje się za ideał kobiecego piękna. Obie uważały, że to właśnie dzięki czerwonej szmince kobieta nawet w kiepskich ubraniach wygląda kobieco i zmysłowo. Dziś możemy wybierać w szerokiej palecie barw szminek i dopasować właściwy odcień do każdego typu urody.

Instrukcja malowania ust

Szminką w intensywnym kolorze na pewno znacznie trudniej wykonać idealny makijaż. Jednak stosując się do poniższych wskazówek, możemy nauczyć się perfekcyjnie malować usta.

1. Zadbajmy o usta, aby były gładkie i nawilżone. Zróbmy im peeling za pomocą gruboziarnistej soli i kremu, a także wymasujmy szczoteczką do zębów. Następnie nałóżmy na nie nawilżający krem lub pomalujmy je odżywczą, bezbarwną pomadką. Poczekajmy, aż pomadka się wchłonie. Ewentualny nadmiar pomadki usuńmy za pomocą chusteczki.
2. Cienką warstwą pokładu do twarzy pokryjmy również usta. Dzięki temu szminka dłużej się na nich utrzyma.
3. Obrysujmy linię ust konturówką, która zawsze powinna być przynajmniej jeden odcień jaśniejsza od koloru szminki.
4. Wypełnijmy kontur szminką. Najlepiej jest używać w tym celu specjalnego pędzelka, którym nałożymy odpowiednią ilość szminki, a także nie wyjedziemy poza narysowany kontur ust.
5. Dla lepszego efektu możemy musnąć środek dolnej i górnej wargi błyszczykiem, dzięki któremu nasze usta będą soczyste i błyszczące.

Aby nie przesadzić z makijażem, najlepiej jest przestrzegać zasady, według której jeśli mocno podkreślamy usta, powinniśmy zrobić delikatniejszy makijaż oczu i na odwrót.

Odważny kolor to nie tylko czerwień

Jeśli nie czujemy się dobrze w czerwonych ustach lub uważamy, że kolor ten nie pasuje do naszej karnacji, nic straconego! Do wyboru mamy inne odważne i mocne kolory, takie jak fuksja, bordo czy fiolet. Decydując się na tak wyraziste usta, musimy pamiętać, aby nasza twarz nie świeciła się i była dobrze zmatowiona. W przypadku tych kolorów warto wybrać matową pomadkę, w innym wypadku efekt może być teatralny, zdecydowanie nie pasujący do codziennego makijażu.

Jeśli mamy wątpliwości, jaki kolor będzie dla nas najlepszy, wybierzmy się do drogerii, w której istnieje możliwość wykonania próbnego makijażu przez profesjonalistów. Oni z pewnością dobiorą dla nas właściwy odcień szminki, a także zdradzą kilka urodowych sztuczek.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.