Stokrotka Magazyn

Modne nakrycia głowy

Modne nakrycia głowy

Jesień, jeśli jest słoneczna i pogodna, może być jedną z najpiękniejszych pór roku. Bywa jednak zimna i deszczowa, wymuszając na nas dostosowanie ubioru do kapryśnej pogody. Nie zapominajmy więc o odpowiednim nakryciu głowy.

Zapewne większość z nas w okresie nastoletniego buntu unikało noszenia czapki, chociaż na dworze panował mróz lub wilgoć. Często dopiero z wiekiem docenia się ciepło i wygodę, jakie daje odpowiednie nakrycie głowy podczas niskich temperatur.

Czapka dopasowana do kształtu twarzy

Gdy zamierzamy zmienić kolor włosów lub uczesanie, fryzjer dobiera nam fryzurę, dopasowując ją do naszej karnacji, koloru oczu, a także kształtu twarzy. Okazuje się, że podobnie jest z nakryciami głowy.

  • Twarz trójkątna – Jeśli nasze czoło jest dość szerokie, a twarz zwęża się w kierunku brody, to najprawdopodobniej mamy twarz trójkątną. Dla takich osób odpowiednie będą modne już od kilku sezonów czapki z pomponami, które wysmuklą górną część głowy i odwrócą uwagę od dysproporcji twarzy. Dobrym rozwiązaniem będą także czapki uszatki. Nie należy ich jednak związywać – wiszące sznurki powinny opadać na ramiona.
  • Twarz owalna – Jest to twarz zwężająca się zarówno w kierunku brody, jak i w kierunku czoła. Posiadaczki twarzy owalnej są prawdziwymi szczęściarami. Mogą nosić zarówno przylegające czapki czy ekstrawaganckie kapelusze, jak i męskie kaszkiety. We wszystkich będą wyglądać olśniewająco.
  • Twarz kwadratowa – To twarz charakteryzująca się szerokim czołem, ale również dość mocno zarysowaną szczęką. Dla osób z twarzą kwadratową odpowiednie będą szerokie czapki wełniane, które pozwolą lekko ją zaokrąglić, a także kapelusze z szerokim rondem.
  • Twarz okrągła – czyli twarz z pucołowatymi policzkami. Osoby o okrągłej buzi powinny nosić nakrycia głowy odsłaniające czoło, a zakrywające policzki, dzięki czemu poprawią proporcje twarzy, która wyda się smuklejsza. Dobre będą zatem czapki uszatki, a także kapelusze z małym rondem, odchylone do tyłu.

Modny dodatek na głowę

Futrzana czapka, moherowy beret czy elegancki kapelusz mogą być idealnym uzupełnieniem całej stylizacji. Do stonowanego płaszcza wybierzmy beret lub kaszkiet w żywym kolorze lub dodajmy do niego ciekawą broszkę, która doda nam blasku w jesienne dni. Natomiast do kurtki możemy dopasować kolorową, wełnianą czapkę. Nie obawiajmy się mocnych kolorów, które mogą doskonale współgrać z naszym makijażem, a także pozostałymi dodatkami. Dla bardziej odważnych polecamy kapelusze – z jednej strony eleganckie, z drugiej, odrobinę nonszalanckie. Śmiało dobierajmy dodatki – pomogą nam przetrwać jesienną słotę w dobrym nastroju.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.