Stokrotka Magazyn

Modne lato w biurze

Modne lato w biurze

Latem, gdy temperatury sięgają 30 stopni Celsjusza, chętnie odsłaniamy ciało, aby pochwalić się piękną opalenizną z wakacji. Problem pojawia się, gdy mimo upału musimy spędzić cały dzień w pracy.

Zwykle w większych firmach istnieje polityka dotycząca określonych wymagań odnośnie ubioru. Spotyka się ją głównie w tych miejscach, w których pracownik ma bezpośredni kontakt z klientem. Jego wygląd, jak i ubiór powinny budzić zaufanie i potwierdzać profesjonalizm, ponieważ to na ich podstawie klient buduje swój pogląd na całą firmę. Nawet jeśli w twoim przedsiębiorstwie nie istnieje oficjalny dress code, warto przestrzegać kilku zasad, aby nie narazić się na wrogie spojrzenie szefa i współpracowników.

Biuro to nie plaża!

Pamiętaj przede wszystkim o odpowiednim obuwiu. Ulubione plażowe japonki zostaw w domu, nie wypada zakładać ich do pracy. Im mniej widoczne stopy, tym lepiej. Możesz jednak pozwolić sobie na eleganckie sandałki, baleriny czy czółenka odkrywające piętę. Pamiętaj, aby dopasować do nich skromniejszą górę – może to być spódnica za kolano lub długie lniane spodnie. Do pracy nie zakładaj odsłaniających ramiona kusych sukienek, a także krótkich kombinezonów. Postaw na sukienki z krótkim rękawem, sięgające do kolan. Nie zapominaj również o zasadzie – im krótsza sukienka, tym niższy obcas. Jeśli lubisz eksponować swoje zgrabne nogi, załóż dobrze skrojone spodnie, które podkreślą twoje kształty.

Odpowiedni materiał to podstawa

Kompletując strój do pracy, zwróć uwagę na wybór odpowiednich tkanin. Na lato najlepsze będą bawełna, len, a także jedwab. Ubrania z tych materiałów są przewiewne, chłodzą, a także pozwalają naszej skórze oddychać. Jeśli lubisz zwiewne i delikatne koronkowe bluzki nie rezygnuj z nich, ale pod spód włóż top, który zakryje bieliznę. Możesz również narzucić na siebie cienki sweterek lub marynarkę, która doda twojemu lookowi biznesowego charakteru.

Klimatyzacja – co zrobić, gdy w biurze robi się zbyt chłodno?

Obecnie większość biur wyposażonych jest w system klimatyzacji. Często nie da się jej ustawić w taki sposób, aby zapewniła optymalne warunki wszystkim pracownikom. Zawsze znajdą się tacy, którym nadal będzie zbyt gorąco, a także tacy, którym będzie zimno. Jeśli problem ten dotyczy również twojej firmy, pamiętaj, aby zabrać ze sobą do pracy marynarkę lub lekki kardigan, który będziesz mogła nałożyć na siebie. Jeśli wyposażenie biura na to pozwala, możesz trzymać w nim zapasowe ubrania, które wykorzystasz w razie zbyt niskiej temperatury.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.