Stokrotka Magazyn

Modna ochrona przed słońcem

Modna ochrona przed słońcem

Moda plażowa nie ogranicza się tylko i wyłącznie do strojów kąpielowych. By właściwie chronić się przed szkodliwymi skutkami kąpieli słonecznych, musimy pamiętać o nakryciach głowy, osłonie ciała, a także okularach przeciwsłonecznych.

Kapelusze takie duże!

Kiedy słońce zaczyna grzać coraz mocniej, na sklepowych półkach pojawiają się kapelusze. Niewielkie lub bardzo duże, z szerokimi rondami, rzucające cień na całą twarz. Te pierwsze z łatwością zmieścisz w wakacyjnej walizce, te drugie znakomicie sprawdzą się podczas długich godzin spędzanych nad wodą. Niezależnie od tego, jaki posiadasz strój kąpielowy i jaki styl Cię cechuje – z pewnością znajdziesz dla siebie odpowiednie nakrycie głowy. Warto dopasować je natomiast do kształtu naszej twarzy. Jeśli mamy okrągłą buzię i pucułowate policzki, wybierzmy klasyczną panamę. Z kolei panie o drobnej twarzy powinny unikać ogromnych kapeluszy z szerokim rondem.

Modne dodatki nie tylko sprawią, że będziemy świetnie wyglądać, ale i zapewnią nam ochronę przed promieniami słonecznymi.

A może pareo?

Pareo zwane jest też chustą plażową. Może pełnić funkcję sukienki, spódniczki, a nawet możemy nakryć nim głowę podczas opalania. Piękne, wzorzyste printy oraz lekkość materiałów, z których wykonywane są chusty sprawiają, że zainteresowanie pareo na polskich plażach z roku na rok jest coraz większe. Dzięki temu, że pareo wiązać można na kilka różnych sposobów, kupno jednego modelu pozwala nam na stworzenie wielu stylizacji. Chusta sprawi, że będziesz wyglądała obłędnie, a twoja skóra będzie mogła nieco odpocząć od promieniowania słonecznego.

Chroń oczy!

Okulary przeciwsłoneczne to nieodłączny atrybut każdego plażowicza. Powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewniających ich trwałość oraz posiadać filtr, który zatrzymuje szkodliwe promieniowanie UV, chroniąc nasze oczy. Właściwie dobrane oprawki dopełniają stylizację i podkreślają charakter osoby, która je nosi. Co roku projektanci światowej sławy prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej oryginalnych i twarzowych modeli, w których będziesz wyglądać niczym gwiazda filmowa na letnich wakacjach. Pozwól sobie na odrobinę luksusu – wybierz takie okulary, w których czuć się będziesz wyjątkowo, a twoje oczy będą w nich odpoczywać.

Szeroki wybór modnych akcesoriów plażowych zapewniających bezpieczeństwo naszej skórze, oczom oraz chroniących przed udarami słonecznymi sprawia, że zażywając kąpieli słonecznych możemy czuć się nie tylko bezpiecznie, ale i rewelacyjnie wyglądać!

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.