Stokrotka Magazyn

Manicure hybrydowy – co o nim wiemy?

Manicure hybrydowy – co o nim wiemy?

Lubimy mieć wypielęgnowane dłonie, które zdobi perfekcyjnie wykonany manicure. Pamiętamy czasy, gdy mógł on przetrwać w idealnym stanie tylko do momentu zapięcia pierwszego guzika czy mycia naczyń. Rewolucją okazał się manicure hybrydowy, dzięki któremu nasze paznokcie wyglądają pięknie nawet przez dwa tygodnie.

Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

Do wykonania manicure hybrydowego wykorzystuje się dwa znane już wcześniej kosmetyki: lakier do paznokci oraz żel do ich utwardzania pod lampą UV. Przed nałożeniem lakieru, paznokcie należy przyciąć, spiłować, a także odtłuścić, stosując odpowiedni preparat. W kolejnym kroku na płytki paznokci nakłada się specjalną bazę, następnie warstwę kolorowego lakieru, a później tak zwany top, czyli preparat, który sprawi, że paznokcie utrzymają się w idealnym stanie przez ponad dwa tygodnie. Każda warstwa jest dodatkowo utrwalana pod lampą UV.

Ile to trwa i jaki jest koszt?

Manicure hybrydowy wykonuje większość salonów kosmetycznych. Koszt takiego zabiegu – w zależności od życzenia klientki co do ewentualnych zdobień na paznokciach – wynosi od 50 do 120 zł. Manicure można wykonać również w domu. W sklepach znajdziemy zestawy, które pozwolą nam samodzielnie ozdobić paznokcie. Zestaw zawiera bazę, lakiery, top, a także lampę UV i akcesoria do pielęgnacji paznokci. Ceny zestawów wahają się od 80 do ponad 100 zł. Wykonanie pełnego manicure trwa około godziny.

Jak usunąć manicure hybrydowy?

Ważne jest, aby pamiętać, że lakieru hybrydowego nie usuniemy zwykłym zmywaczem do paznokci. Najlepiej jest udać się w tym celu do profesjonalnej kosmetyczki. Możemy również zakupić zmywacz z acetonem. Nie jest to jednak łatwe – należy nasączyć acetonem waciki, owinąć je wokół paznokci i przykryć folią spożywczą. Następnie trzeba odczekać około 10-15 minut. Po zdjęciu wacików i folii, patyczkiem do paznokci odsuwamy resztki lakieru. Paznokcie musimy spiłować, aby zetrzeć ewentualne pozostałości lakieru.

Czy manicure hybrydowy ma jakieś wady?

Wydawałoby się, że manicure hybrydowy ma same zalety. W końcu możemy cieszyć się pięknymi paznokciami przed długi czas! Za jego wadę uważa się brak możliwości przedłużenia paznokci, jak to robi się w przypadku techniki żelowej. Dodatkowo może pogorszyć stan płytki, która przed nałożeniem była osłabiona i łamliwa. Jeżeli mamy taki problem, warto odżywić paznokcie przed podjęciem decyzji o manicure hybrydowym.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.