Stokrotka Magazyn

Makijaż permanentny – wady i zalety

Makijaż permanentny – wady i zalety

Trwałe podkreślenie łuku brwiowego, konturu ust czy linii rzęs może przyspieszyć poranną toaletę i sprawić, że delikatny make-up utrzyma się przez wiele godzin. Jednak czy makijaż permanentny to dobry sposób na uwypuklenie kobiecości – przeczytaj za i przeciw u nas!

Przygotowanie do zabiegu

Makijaż permanentny to prosty zabieg kosmetyczny, mimo to warto zrobić małe rozeznanie na rynku i wybrać doświadczoną linergistkę, czyli kosmetyczkę, która profesjonalnie go wykona. Dobór barwników i kształtu kresek jest najważniejszy w całym zabiegu. Nawet drobne przesunięcia linii, czy ich zbyt intensywny kolor, mogą sprawić, że twarz będzie wyglądała nienaturalnie, a rysy będą zbyt mocne. Konieczne jest także sprawdzenie, czy gabinet posiada odpowiednie atesty i narzędzia. Pamiętaj, że końcówki muszą być zawsze jednorazowe! To istotne nie tyle dla jakości makijażu permanentnego, co dla twojego zdrowia i bezpieczeństwa.

Zalety i wady makijażu permanentnego

Zabieg makijażu permanentego brwi lub makijażu permanentnego ust przypomina robienie tatuażu. W wybrane miejsca wprowadza się pigment odpowiednio dobrany do urody klientki. Wszystkie barwniki są w stu procentach naturalne, dzięki czemu ulegają całkowitemu złuszczeniu. Mimo iż nazwa sugerowałaby, że efekty są dożywotnie, to w rzeczywistości koloryzacja widoczna jest do kilku lat. Wszystko zależy od głębokości, na której zostanie osadzony barwnik, a tym samym od czasu, który upłynie do złuszczenia skóry.

Zwykle pigment w makijażu permanentnym nakłada się do głębokości 3-4 warstwy skóry. Trwałość takiego makijażu zależy także od rodzaju cery. Na młodej skórze, skłonnej do przetłuszczania i niedoskonałości, a tym samym do szybszego złuszczania, efekt będzie mniej trwały. Może zdarzyć się, że kolor zblaknie już po roku lub 2 latach. Natomiast na cerze cienkiej i suchej efekt może utrzymywać się nawet do 7-8 lat. Dla porównania tatuażysta umieszcza barwnik w skórze właściwej, dlatego efekt jest stały, a usuniecie rysunku wymaga użycia lasera. Makijaż permanentny brwi należy do najpopularniejszych zabiegów tego typu. Na drugim miejscu znajduje się makijaż permanentny ust.

Alternatywy dla makijażu permanentnego

W przypadku źle wykonanego makijażu permanentnego, kilka lat to sporo czasu, dlatego można przemyśleć alternatywne triki, których efekty są krócej widoczne. Wszystkie miłośniczki kociego spojrzenia, przed wytatuowaniem kreski na oku, mogą wypróbować zabieg zagęszczania lub przedłużania rzęs. Pojedyncze włoski lub ich kępki doczepiane są do naturalnych rzęs. Gęste i długie rzęsy podkreślają spojrzenie bez konieczności robienia kreski eye-linerem.

Efekt trwałego przedłużania utrzymuje się do momentu naturalnego wypadnięcia włoska, co w przypadku nowych rzęs, może wynosić do 3 miesięcy. Jeśli to dla Ciebie zbyt radykalny zabieg, zdecyduj się na hennę. Koloryzację naturalną możesz wykonać także na brwiach. To tania alternatywa, która pozwoli Ci zobaczyć, czy dobrze czujesz się w mocniejszej oprawie oczu. Efekty widoczne są maksymalnie przez 4 tygodnie i ulegają stopniowemu zmyciu. Nawet, jeśli zabieg nie sprosta twoim oczekiwaniom, bez zbędnych środków pozbędziesz się nałożonego koloru.

Skorygowanie niedoskonałości

Jeśli jednak zdecydowałaś się na makijaż permanentny brwi lub innej części twarzy, a jego efekty są dalekie od oczekiwań, to istnieją sposoby na pozbycie się niechcianych ozdobników.

Radykalniejsza metoda, która trwale usuwa makijaż to laser. Wnika on do wnętrza skóry, rozbijając wprowadzony barwnik na cząsteczki, które zostają wydalone z organizmu. Niestety nie jest to jednorazowa usługa, wymaga kilkakrotnego powtarzania i może pozostawiać blizny. Dlatego osobom, które chcą pozostać przy makijażu permanentnym, ale nie są zadowolone z jego koloru lub kształtu, poleca się korektę. Polega ona na wprowadzeniu barwnika w kolorze cery i tym samym złagodzenia intensywności barwy.

Komentarze

Klaudia 3.10.2016 22:00

Wg mnie… makijaż permanentny, to bardzo wygodna opcja dla kobiet.
Wiem to po sobie. Sama zdecydowałam się na taki makijaż w Salonie Gabriel w Pruszczu.

Alicja 4.05.2017 12:41

Wygoda, ale trzeba pamiętać, że każda skóra jest inna i nie sugerować się efektami u znajomych. Za mną długo chodziło zrobienie sobie takiego makijażu i w końcu zawitałam do pani Magdy Bąk w Warszawie. Warto przejechać parę kilometrów więcej, ale mieć pewność, że osoba zna się na rzeczy i liczyć na profesjonalizm. Minęło już trochę czasu, a efekty pracy pani Magdy nadal są widoczne i nie mogę się nacieszyć :P

Magdalena 20.11.2017 11:34

Mam padaczkę i z tego co wiem wiele osób z ta choroba wykonuje taki zabieg i nic się nie dzieje. Czy ktoś z padaczka robił makijaż permanentny brwi? Może mógłby się cos wypowiedziec w tej kwestii?

Daria 19.01.2018 1:47

Ja nie chciałabym mieć makijażu cały czas przez kilka lat. Nie czułabym się naturalnie :)

Magda 24.03.2018 21:46

Miałam robiony makijaż permanentny brwi, kształt i efekt mi się podobał, po roku czasu miałam poprawiamy bo miejscami barwnik był jaśniejszy. Efekt takich brwi utrzymał się do 5 lat, z każdym rokiem brwi są jaśniejsze i trzeba samemu malować przy makijażu. Czy zrobiłabym jeszcze raz? Chyba nie.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.