Stokrotka Magazyn

Makijaż na niepogodę

Makijaż na niepogodę

Wyobraź sobie sytuację, w której od godziny szykujesz się do wyjścia. Zrobiłaś staranny, piękny makijaż, ułożyłaś włosy – wyglądasz bosko! Wychodzisz z domu, a tu wiatr i deszcz ze śniegiem w minutę niszczą wszystko to, nad czym pracowałaś od rana. Co zrobić, by makijaż przetrwał nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych?

Jesień nie zawsze jest złota i słoneczna. Często towarzyszy jej silny wiatr i obfite opady deszczu. Na szczęście, nawet mimo tych niesprzyjających warunków możemy wyglądać pięknie i kobieco.

Makijaż odporny na deszcz i śnieg

Wykonując makijaż na niepogodę, zacznij od właściwego oczyszczenia twarzy. Użyj do tego celu płynu micelarnego. Następnie nałóż bazę, która wygładzi skórę, a także zadba o to, aby makijaż utrzymał się dłużej na twarzy. Podkład, którego używasz jesienią i zimą, powinien być jaśniejszy niż ten, który stosowałaś latem, gdy byłaś opalona. Powinien być również trwały, ale nie obciążający skóry. Na szczęście, w drogeriach dostępne są już podkłady odporne na działanie wody, dzięki którym skóra będzie wyglądać dobrze przez cały dzień. Gdy na dworze jest zimno, policzki mogą naturalnie się zaczerwienić. Dlatego zdecyduj się na jaśniejszy odcień różu i stosuj go z umiarem.

Cienie do powiek wybierz w formie musu – najlepiej sprawdzą się dość jasne i neutralne kolory. Postaw również na wodoodporną maskarę do rzęs. Oczy możesz podkreślić wodoodporną kredką. Sięgnij po pomadkę, która nada ustom delikatnego koloru, ale przede wszystkim zadba o ich piękny wygląd i nawilżenie. Niskie temperatury sprzyjają bowiem ich pierzchnięciu i pękaniu.

Pamiętaj!

  • Wybierając kosmetyki na jesień i zimę powinnaś zwrócić uwagę, aby w ich składzie było jak najmniej wody. Podczas ujemnych temperatur może ona wyrządzić duże szkody w postaci zaczerwienionej skóry czy popękanych ust.
  • Nawet najpiękniejszy makijaż w połączeniu z nieudaną fryzurą sprawi, że nie będziesz wyglądać dobrze. Dlatego warto stosować odpowiednie kosmetyki, takie jak pianka lub lakier, który utrwalą fryzurę i ochronią ją przed wiatrem. Jeśli za oknem pada deszcz, przed wyjściem z domu koniecznie zabierz ze sobą parasol, a na głowę załóż luźną czapkę lub kaptur.
  • Stosuj zimowe kremy ochronne, które odpowiednio natłuszczą skórę. Dzięki nim unikniesz zaczerwienienia i nieprzyjemnego szczypania.

Komentarze

monika.sitkowska.benhauer+test@gmail.com 18.12.2017 9:37

test

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.