Stokrotka Magazyn

Jak mądrze kupować ubrania przez internet?

Jak mądrze kupować ubrania przez internet?

Dziś, aby zrobić zakupy, nie musimy wychodzić z domu. Jest to z pewnością duże ułatwienie dla wielu z nas, zwłaszcza ze względu na oszczędność czasu. Oprócz niekwestionowanych zalet, zakupy w sieci mogą mieć także negatywne skutki. Aby się przed nimi ustrzec, należy pamiętać o kilku zasadach.

Kupuj ubrania dopasowane do Twojej sylwetki, a nie takie, które są modne

W wielu sklepach internetowych istnieje kategoria must have, czyli ubrań, które są aktualnie na topie i każdy powinien je mieć w swojej szafie. Oczywiście, można zasugerować się obowiązującymi trendami, jednak nie należy podążać ślepo za modą. To, co idealnie leży na modelce, nie zawsze będzie identycznie wyglądać na nas. Podkreślajmy to, co w naszej figurze najbardziej nam się podoba. Dopasujmy ubrania do własnej sylwetki, wtedy na pewno będziemy wyglądać dobrze i czuć się komfortowo.

Postaw na jakość, nie na ilość

Gdy w sklepach zaczynają się obniżki, często ulegamy zakupowemu szaleństwu i kupujemy jak najwięcej rzeczy. Nie zwracamy wówczas uwagi na jakość ubrań. Liczy się przede wszystkim to, że udało nam się zdobyć nowości za niewielką kwotę. Niestety, wiele z nich po kilku praniach nadaje się tylko do wyrzucenia. Czasem warto wydać więcej pieniędzy na kolekcję z naturalnych materiałów, lepszej jakości, która posłuży nam dłużej.

Jeśli kupiliśmy ubrania w sieci, które na nas nie pasują lub zwyczajnie różnią się od tych, które oglądaliśmy na stronie, mamy prawo je zwrócić. Możemy skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty otrzymania przedmiotu. Pamiętajmy jednak, że dotyczy to sytuacji, gdy zakupu dokonaliśmy jako konsument u przedsiębiorcy. Jeśli kupimy ubranie na aukcji u prywatnej osoby, prawo to nam nie przysługuje.

Zapoznaj się z tabelą na stronie sklepu

Zakupy w sieci wymagają zapoznania się z tabelą wymiarów. Tylko wówczas będziemy mieć gwarancję, że dokonamy prawidłowej transakcji. Nie zapominajmy przy tym, że rozmiary mogą się różnić w zależności od kraju, z jakiego pochodzi dana marka. Jeśli lepiej czujemy się w obszerniejszym stroju, unikajmy ubrań oznaczonych jako one size, czyli jeden rozmiar. Zwykle pasują one raczej szczupłym osobom.

Czytaj informacje o składzie

W sklepach internetowych przy każdym produkcie powinna znaleźć się informacja o składzie. Należy się z nim koniecznie zapoznać. Zwracajmy uwagę na to, aby ubranie było wykonane z naturalnych tkanin, dzięki którym nasza skóra będzie mogła oddychać. Jeśli chcemy mieć pewność, że jeansy, które kupujemy, nie będą sztywne, sprawdźmy, czy w składzie znajduje się elastan, sprawiający, że spodnie dopasowują się do sylwetki. Dla alergików ważną informacją będzie zapis o tym, czy w danym swetrze znajduje się wełna, która może uczulać.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.