Stokrotka Magazyn

Lekcja etykiety IV – odkryte kolana i ramiona

Lekcja etykiety IV – odkryte kolana i ramiona

Podpowiadamy, kiedy spokojnie możemy włożyć krótką sukienkę z odkrytymi ramionami lub szorty i skąpy top.

Na plaży

Plaża to miejsce, w którym skąpy strój jest jak najbardziej na miejscu i nikogo nie dziwi. Strój kąpielowy zakładany podczas opalania się może być przykryty króciutką bluzeczką i równie krótką spódniczką czy szortami. Prócz odkrytych ramion, kolan, a nawet ud i obfitych dekoltów wypada ponadto pokazać się z gołym brzuchem. Nawet w drodze na plażę taki strój jest odpowiedni, wygodny i dostosowany do okazji.

Na wycieczce

Jeśli jesteś turystką – nawet w mieście możesz pokazać się z odkrytymi ramionami oraz kolanami. O ile podróżujesz do krajów o liberalnym podejściu do strojów oraz nie zwiedzasz miejsc kultu religijnego, czy miejsc pamięci historycznej z tragicznym tłem – krótkie spodenki i koszulka na cienkich ramiączkach będzie odpowiednim ubiorem. Jeśli wybierasz się do krajów muzułmańskich, czy do destynacji w których odkryte ramiona oznaczają brak szacunku dla drugiego człowieka, bądź są odczytywane jako zaproszenie do flirtu – warto postawić na strój zakrywający większe partie ciała.

Zanim wyjedziesz na wakacje, zorientuj się, jakie zasady panują w kraju, do którego zmierzasz.

Na imprezie

Wybierając się na wieczorną potańcówkę, dyskotekę czy do pubu ze znajomymi, również śmiało możesz założyć nieformalny, dość skąpy strój. O ile będzie gustowny, wygodny i dostosowany do sylwetki – będziesz wyglądała w nim korzystnie. Spódniczki mini już dawno wyszły z mody. Jednak dżinsowe szorty oraz biały podkoszulek tworzą świetne i bardzo modne zestawienie. Wystarczy przewiązać w pasie rozpinaną koszulę w kratę, założyć stylową biżuterię, rockowe buty – i będziesz wyglądała jak gwiazda!

Na spacerze

Wybierasz się na przejażdżkę rowerową lub długi spacer w letnie sobotnie popołudnie? Sportowe spodenki oraz top będą właściwym wyborem. Zwróć uwagę na krój stroju – w słonecznie dni opalisz się dokładnie w tych miejscach, których nie przykrywają ubrania. Zrezygnuj więc z finezyjnie powycinanych koszulek i wysokich skarpetek – nie będziesz wyglądała korzystnie po dniu spędzonym na słońcu w takim stroju.

Nawet wówczas, kiedy zakładasz krótką spódniczkę i top odkrywający ramiona zadbaj o to, by wyglądać elegancko i stylowo.

Kiedy należy zakryć ramiona i kolana?

Kościół, opera, teatr, praca, szkoła, uczelnia – to miejsca, w których bezwzględnie wymaga się ubrań zakrywających ramiona i kolana. Na weselach kreacje niezbyt skąpe, za to stylowe i gustowne – są widziane dużo lepiej niż króciutkie miniówki oraz mało dyskretne topy. Strój wyraża nasz stosunek do Pary Młodej – jeśli jest wyzywający i przykrótki, organizatorzy wesela mogą poczuć się urażeni.
Zbyt wyzywające, mało gustowne i niemodne ubrania mogą sprawić, że nie będziesz czuła się komfortowo. Skupisz za to na sobie niezbyt przyjazne spojrzenia przechodniów, co może popsuć Ci nastrój i wywołać sytuacje, w których nigdy nie chciałabyś się znaleźć.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.