Stokrotka Magazyn

Kosmetyki, które sprawdzą się w czasie podróży

Kosmetyki, które sprawdzą się w czasie podróży

W czasie podróży warto ograniczyć używanie kosmetyków kolorowych, jak róże, bronzery, cienie do powiek czy szminki, a skupić się na pielęgnacji. Takie podejście sprawi, że zminimalizujemy negatywne skutki wyjazdu, takie jak zmęczenie lub narażanie skóry na silne oddziaływanie promieni słonecznych.

Woda termalna w sprayu

Sprawia, że skóra staje się bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, między innymi wiatru czy słońca. Poprzez pobudzanie komórek skóry do działania łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Zawiera wiele składników wzmacniających i odżywczych, takich jak krzem czy mangan. Nie uczula, a zatem jej używanie nie wiąże się z jakimikolwiek skutkami ubocznymi. Przeznaczona do każdego typu cery, świetnie sprawdza się w każdej podróży. Już po pierwszym zastosowaniu poczujemy, że nasza skóra stała się świeższa i odpowiednio wypielęgnowana. Warto zwrócić również uwagę na łatwość użycia – spray pozwala nam na wygodną aplikację, bez dotykania skóry dłońmi, które w czasie podróży nie zawsze są idealnie czyste.

Pomadka nawilżająca

Zadbaj o usta w czasie podróży! Zabezpiecz je przed wysuszeniem – niech wyglądają pięknie, ponętnie, ale przede wszystkim zdrowo. Popękane i niezdrowo zaczerwienione wargi to kiepska ozdoba kobiecej twarzy.

W czasie podróży polecamy ulubione kosmetyki w wersji mini. Wówczas z łatwością zmieszczą się w torebce i będziesz mogła użyć ich w przydrożnej restauracji, w metrze albo w czasie postoju na stacji benzynowej.

Nawilżający krem do twarzy

Nieważne, czy miejsce Twojej podróży to ciepłe kraje, zatłoczone miasto czy wietrzne uzdrowisko morskie – na każdy rodzaj pogody powinnaś być odpowiednio przygotowana. Krem do twarzy sprawi, że Twoja skóra – mimo zmieniających się warunków atmosferycznych – pozostanie odpowiednio nawilżona, promienna i zdrowa. Unikniesz także nieprzyjemnego uczucia ściągniętej, suchej skóry. Pamiętaj jednak, by przed nałożeniem kremu nawilżającego dokładnie oczyścić twarz, najlepiej odświeżającym tonikiem bądź nałożyć peeling.

Maseczki do twarzy

Maseczki w saszetkach zajmują niewiele miejsca, dają natomiast niesamowite efekty. Jeśli po pełnym wrażeń dniu wykonasz peeling twarzy, a następnie nałożysz na skórę dobrej jakości maseczkę dostosowaną do jej potrzeb, poczujesz się świetnie, a i Twój wygląd znacznie się poprawi. Wyjątkowe wyzwania dla skóry, a takim są niewątpliwie trudy podróży, powinny łączyć się z wyjątkową pielęgnacją. Pozwól więc sobie na odrobinę luksusu i potraktuj swoją skórę z należytą starannością. Pozytywne skutki takiego podejścia nie będą kazały długo na siebie czekać.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.