Stokrotka Magazyn

Ciesz się opalenizną jak najdłużej!

Ciesz się opalenizną jak najdłużej!

Nie chcesz, by wraz z upływem czasu Twoja piękna opalenizna stawała się coraz bledsza? Podpowiadamy, co zrobić, byś mogła cieszyć się nią jak najdłużej.

Zastosuj peeling

Peeling warto zastosować już przed rozpoczęciem opalania – gładka skóra lepiej będzie reagowała na działanie promieni słonecznych niż martwy, łuszczący się naskórek. Kiedy sezon na kąpiele słoneczne będzie już w pełni, również nie unikaj peelingów. Stosuj je raz w tygodniu. Nie obawiaj się o trwałość opalenizny – może delikatnie zmienić odcień, jednak gładka skóra wygląda młodziej i jest dużo bardziej atrakcyjna niż sucha, wymagająca pielęgnacji powłoka skórna.

Odpowiednio aplikuj krem

Stosując krem z filtrem zwróć szczególną uwagę na sposób jego aplikacji. Nie wcieraj go w skórę, ale kolistymi, delikatnymi ruchami rozprowadź substancję na całej powierzchni ciała. Możesz także leciutko wklepywać krem z filtrem – dzięki temu wzmocnisz jego działanie, a przy okazji – wymasujesz ciało, poprawiając jego ukrwienie. Pamiętaj, by przebywając na słońcu stosować odpowiednie preparaty co około dwie godziny. Jeśli tylko raz – na przykład rano – nasmarujesz się kremem z filtrem, a przez cały dzień będziesz przebywała na słońcu – nie licz na wystarczającą ochronę. Możesz poparzyć naskórek, który zacznie schodzić – a to najgorsze, co może przytrafić się Twojej skórze latem!

Nawilżaj skórę

Odpowiednie nawilżenie skóry to podstawowa zasada dbania o zdrowy wygląd – dotyczy ona również okresu wakacyjnego, kiedy często się opalamy. Jeśli nie chcesz, by Twoja skóra wyglądała jak skórka wysuszonej pomarańczy, stosuj preparaty nawilżające minimum trzy razy dziennie – rano, popołudniu i wieczorem. Nie tylko słońce, ale i kąpiele w słonej wodzie, czy w jeziorach – wpływają na wysuszenie skóry. Po takiej kąpieli również nakremuj całe ciało – Twoja skóra stanie się piękna, a jej koloryt nabierze ślicznego, złocistego odcienia. Nie zapomnij ponadto o nawilżaniu skóry od wewnątrz – wzbogać dietę o składniki bogate w kwasy omega-3 odpowiedzialne za właściwy poziom nawilżenia – jedz dużo orzechów, ryb, czy owoców takich jak awokado.

Stosuj letnie prysznice

By przedłużyć trwałość opalenizny unikaj długich, gorących kąpieli. Zamiast nich stosuj krótkie, letnie, a najlepiej chłodne prysznice.

Właściwie się odżywiaj

Za piękny, złotawy odcień skóry odpowiedzialny jest beta-karoten. Znajdziesz go w marchewce, ale i w pomidorach czy morelach. Wzbogać więc dietę o te warzywa i owoce, które zawierają wcześniej wymieniony składnik. Możesz na przykład pić codziennie szklankę soku marchewkowego lub pomidorowego – napoje orzeźwią Cię podczas letnich upałów.

Pij dużo wody

W upalne dni picie 3 litrów wody wpływa nie tylko na odpowiednie nawilżenie skóry, ale i dobre samopoczucie. Bez wody dostarczanej organizmowi od wewnątrz Twoja skóra, a wraz z nią i letnia opalenizna – przestaną wyglądać dobrze.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.