Stokrotka Magazyn

Bransoletki z gumek – modny gadżet dla każdego

Bransoletki z gumek – modny gadżet dla każdego

Świeże, kolorowe, radosne, podkreślające codzienne, proste stylizacje – takie są bransoletki wykonywane z popularnych gumek recepturek. Kto może je nosić, jak je zrobić, gdzie kupić? Przeczytaj!

Dla kogo?

Mimo, że biżuteria z gumek recepturek bije rekordy popularności wśród dzieci i młodzieży, to także najsłynniejsze gwiazdy światowego show biznesu, na przykład Miley Cyrus i David Beckham, również widywane są w tychże ozdobach.

Nieważne, czy jesteś kobietą w średnim wieku, dobrze zapowiadają się bizneswoman, matką, żoną, narzeczoną, miłośniczką sportu czy kimkolwiek innym – gumowe gadżety są również dla Ciebie.

Jak zrobić je własnoręcznie?

W sieci aż roi się od poradników przedstawiających sposób wykonania różnego typu biżuterii z gumek. Wystarczy ponadto odrobina pomysłowości, by stworzyć własny, niepowtarzalny wzór. Jeśli jednak wolisz sprawdzone sposoby na rzeczy „hand made”, znajdź w Internecie film pokazujący, jak wykonać bransoletkę. Możesz również zaopatrzyć się w specjalny zestaw do zaplatania ozdób – warto w niego zainwestować, jeśli planujesz stworzenie większej ilości mini biżuterii.Biorąc pod uwagę fakt, że biżuterię z gumek robią sobie nawet kilkuletnie dzieci, można z całą pewnością stwierdzić, że ich wykonanie jest dziecinnie proste.

Gdzie można je kupić?

Na pewno nie u jubilera! Najprościej i najtaniej zamówisz bransoletki w sieci – Internet to źródło bardzo różnorodnych, zarówno jakościowo, jak i pod względem cenowym, produktów. Jeśli wolisz jednak zobaczyć czy przymierzyć rzecz, zanim ją zakupisz, poszukaj gumowych gadżetów w popularnych odzieżowych sieciówkach czy stoiskach z kolorową biżuterią.

Zwróć uwagę na jakość!

Ze względu na fakt, iż bransoletki z gumek często noszone są przez dzieci – wymaga się od nich specjalnej jakości. Odpowiednie atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa dają Ci pewność, że tego typu gadżety są bezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i Twoich pociech.

Co prócz bransoletek?

Gumki recepturki znakomicie nadają się do tworzenia bransoletek, ale i zdobienia butów, bluzek, robienia niewielkich torebek czy innych akcesoriów. Wielką zaletą tego typu gadżetów jest ich oryginalność – jeśli wykonany jest własnoręcznie, możemy mieć pewność, że nikt inny takiego nie posiada. A to przecież jedna z głównych zasad mody ulicznej. Prócz bransoletek zdobiących dłonie i przeguby rąk, gumowe elementy tworzyć mogą także naszyjniki, a nawet kolczyki.

Najbardziej twórcze osoby wykonują z gumek meble, ozdoby domowe, ramki na zdjęcia czy przybory codziennego użytku.

Tworzenie bransoletek rozwija pomysłowość?

Oczywiście! Wymyślanie coraz to nowych wzorów oraz sposobów łączenia gumek recepturek rozwija wyobraźnię oraz zdolności manualne. Uczy cierpliwości, skupiania się na szczegółach oraz – najzwyczajniej w świecie – pozwala na pozbycie się stresu i stanowi świetną zabawę lub sposób na spędzenie wolnego czasu.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.