Stokrotka Magazyn

Wnętrze w stylu hygge

Wnętrze w stylu hygge

Hygge, czyli filozofia szczęścia według Duńczyków, to prawdziwy hit ostatnich miesięcy. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, jak osiągnąć szczęście i odnaleźć magiczne momenty w zwyczajnym, codziennym dniu. Hygge to nie tylko styl życia – to także wnętrze, w którym chcemy przebywać. Jak powinno wyglądać?

Dom urządzony według filozofii hygge nie musi być perfekcyjny. Najważniejszy jest ciepły, przytulny klimat, który pozwala nam się zrelaksować. Jak się okazuje, taką harmonię możemy osiągnąć poprzez realizację kilku kluczowych zasad.

Więcej światła!

Skandynawowie na co dzień mierzą się z mrokiem i zimnem. Dlatego jasne wnętrze jest dla nich szczególnie istotne. Jeżeli marzy nam się oświetlenie w stylu hygge, nie ograniczajmy się do jednej lampy. Im więcej źródeł światła, tym lepiej! Wieczorem włączmy małą lampkę, zapalmy lampiony i zapachowe świece.

Wspomnień czar

W naszym domowym zaciszu nie potrzebujemy drogich designerskich dodatków. Wyciągnijmy z szuflady stare bibeloty i pamiątki po dziadkach. Wybierzmy takie przedmioty, z którymi wiążą się nasze najlepsze wspomnienia. W ten sposób staną się przekaźnikiem pozytywnej energii. Na ścianie zawieśmy ulubione zdjęcia naszych bliskich.

Siła natury

Postawmy na naturalne materiały. Unikajmy plastiku i przetworzonych surowców. Jednym z podstawowych kolorów hygge jest biel, która idealnie komponuje się z drewnem i wikliną. Na solidnym, dużym, drewnianym stole znajdzie się miejsce na laptopa, kalendarz z notatkami i ulubiony kubek z kawą. Trendem do sypialni są wełniane koce o grubym splocie. Wiklinowe krzesła ustawmy w jadalni. Filozofia hygge zwraca szczególną uwagę na celebrowanie wspólnych posiłków. Wyjmijmy z szafki piękną ceramiczną zastawę, trzymaną na wyjątkową okazję. A gdy nadejdzie wiosna, udekorujmy stół świeżymi kwiatami.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.