Stokrotka Magazyn

Skuteczny sposób na komary

Skuteczny sposób na komary

Moskitiery, świeczki czy preparaty chemiczne to świetne zabezpieczenia domu przed komarami. Opisujemy sposoby ich działania.

Moskitiery

Moskitiery to bardzo skuteczny sposób zapobiegający przedostawaniu się komarów oraz innych owadów do wnętrza domu czy mieszkania. Zaletą tego rozwiązania jest jego wysoka skuteczność: przez gęstą siateczkę nie mogą przelecieć nawet najmniejsze owady. Wielkość moskitiery możemy dostosować do każdego rodzaju okien, a także drzwi. Ich czyszczenie nie jest trudne – myjemy je w wodzie z płynem do mycia naczyń bądź innym detergencie. Są łatwe w montażu, kupujemy je raz na długi czas, przez co ich cena w stosunku do jakości nie jest wysoka. Do pozostałych zalet owego rozwiązania należy odporność na warunki pogodowe – deszcz czy wiatr nie wpływają na stan ramek moskitierowych. Warto dodać, że dzięki delikatnemu wyglądowi siatki są bardzo estetyczne, niemal niewidoczne na oknach.

Świeczki

Wśród preparatów odstraszających komary znajdziemy również świece zapachowe. Woń, która wydobywa się wraz z topiącym się woskiem jest bardzo przyjemna dla naszych nosów, natomiast dla komarów – nie, dzięki czemu owady omijają miejsca, w których tego typu świeczki się palą. Najskuteczniejszy zapach odstraszający komary wydziela olejek cytronelowy, goździkowy czy mięta pieprzowa – świeczki zbliżone swoim zapachem do owych olejków działają najlepiej. Na rynku dostępne są bardzo różnorodne produkty – od najprostszych podgrzewaczy, poprzez piękne świece woskowe, kończąc na lampionach i kadzidełkach. Ich plusami jest wysoka estetyka – świeczki nie tylko wypełniają dom pięknym zapachem, ale i przez swój śliczny wygląd dodają mu uroku, co sprawia, że jest to najprzyjemniejszy dla nas sposób na komary.

Preparaty chemiczne

Za jedne z najskuteczniejszych środków chemicznych przeciwko owadom, w tym komarom, uchodzą insektycydy, czyli opryski owadobójcze.

Zachowując określone środki bezpieczeństwa można stosować je w pomieszczeniach. Ich zaletą, jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest wysoka skuteczność: rozpylone raz chronią dom przed owadami nawet pół roku. Wadą tego rozwiązania jest jego cena: za kilka litrów oprysku musimy zapłacić kilkaset złotych. Rozpylając insektycydy w domach czy mieszkaniach konieczne jest użycie specjalnego opryskiwacza, a także maski i odzieży przeznaczonych do tego celu. Warto zaznaczyć, iż opryski mogą być szkodliwe tylko w momencie ich rozpylania: kiedy zostaną już rozpylone, tracą wszystkie szkodliwe właściwości. Alternatywą do oprysków są bomby owadobójcze. Jak działają? Taką odbezpieczoną „bombę” zostawiamy w domu na czas określony w instrukcji użycia – ważne, abyśmy pozamykali okna i drzwi. W czasie działania owego produktu żaden z domowników nie może przebywać w domu. Po upływie określonego czasu należy dokładnie przewietrzyć wszystkie pomieszczenia – i już! Możemy cieszyć się domem wolnym od komarów!

Prócz wyżej wspomnianych sposobów na komary, do wyboru mamy środki elektryczne (zapachowe oraz ultradźwiękowe), a także pułapki, lepy czy wabiki. W zależności od potrzeb oraz możliwości finansowych – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.