Stokrotka Magazyn

Seriale – rodzinne hobby

Seriale – rodzinne hobby

Oglądanie seriali stało się dla wielu osób codziennym rytuałem, a na nowy odcinek lub serię wyczekuje się z większym przejęciem, niż na Gwiazdkę.

Seriale coraz ważniejsze

Kiedyś wypowiadano się o nich w iście pogardliwym tonie. Seriale kojarzono raczej z operami mydlanymi, jak np. „Moda na sukces”, na temat której powstało wiele prześmiewczych filmików, dowcipów i parodii. Odbiorcami „Mody na sukces” lub innych – pochodzących głównie z obydwu Ameryk – tworów, były głównie osoby starsze. I tak właśnie kojarzono seriale, jako wypełniacz czasu. Dziś ta optyka została zupełnie zmieniona.

Moda zza oceanu

Wszystko za sprawą tego, co przyszło do nas z Zachodu. Seriale takie jak Gra o Tron, House of Cards, czy jeszcze wcześniej Prison Break i Przyjaciele zaangażowały w swoje losy osoby starsze i młodsze, mniej i bardziej wykształcone, kobiety i mężczyzn. Losy serialowych bohaterów łączą całe rodziny, które mogą wspólnie przeżywać życie bohaterów oraz identyfikować się z poszczególnymi postaciami. Każdy z członków rodziny jest w stanie znaleźć w serialu postać, do której będzie mu najbliżej – czy to przez podobny status, zbliżony problem, bądź jakąś szczególną cechę charakteru.

Seriale popularne w Polsce

Jeśli chodzi o nasz krajowy rynek, to do najpopularniejszych produkcji z pewnością należą dwie produkcje TVP, czyli M jak miłość oraz Na dobre i na złe. Los rodziny Mostowiaków niezmiennie zbiera przed telewizorami setki tysięcy widzów i mimo dość parodyjnej śmierci Hanki Mostowiak sprzed kilku lat, serial nie stracił na oglądalności. Nie inaczej jest z Na dobre i na złe. Historie pacjentów, a przede wszystkim lekarzy szpitala z Leśnej Góry pozostają w sercach polskich widzów od wielu lat. Serialem, który zebrał nie tylko dużą popularność, ale także wysokie oceny widzów jest Czas Honoru. Dobra obsada oraz spora dawka historii zdecydowanie trafiły w gusta Polaków.

Nie sposób nie wspomnieć o absolutnym hicie ostatnich kilku lat, czyli serialu Ranczo. Za sprawą tej produkcji fikcyjna wieś Wilkowyje znalazła się na ustach ogromnej części naszych rodaków, a wcielający się w rolę proboszcza i wójta Cezary Żak mógł przeżywać swoją drugą młodość. Dla całej rodziny, na poprawę humoru zdecydowanie sprawdzi się też Rodzinka.pl.

Najlepsze seriale ze Stanów

Dorosłych widzów pochłaniają fabuły seriali wprost z USA. Wyczekiwanie na nowy sezon i podekscytowanie premierami udziela się widzom i staje się nie tylko tematem rozmów, ale też publikacji w mediach. Tak było między innymi z najnowszą serią House of Cards. Amerykański dramat polityczny ściąga przed ekrany rzeszę polskich widzów. Polityczne intrygi, wyrazisty bohater i.. polski akcent w postaci Agnieszki Holland, która reżyserowała kilka odcinków, spodobały się nad Wisłą.

Atmosfera niecierpliwego wyczekiwania udziela się też fanom Gry o tron. Ze względu na częste sceny zawierające przemoc lub nagość serial wzbudza kontrowersje. Według części krytyków, to jednak właśnie one pozwoliły zbudować ogromną popularność serii. Wybierając serial dla całej rodziny warto poznać kolejne sezony Pingwinów z Madagaskaru. Przygody tych sympatycznych zwierząt znanych z kreskówki Madagaskar bawią widzów w każdym wieku.

Dobry relaks

Seriale nie wymagają od nas wielkiego zaangażowania. Stały się towarzyszami wieczorów, sposobem na relaks. Nic dziwnego, bo każdy członek rodziny łatwo znajdzie tytuł dla siebie.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.