Stokrotka Magazyn

Gdzie na piknik?

Gdzie na piknik?

Wiosenna i letnia pogoda często zachęca do spędzania czasu poza domem. Co powiesz na relaksujący piknik na słońcu? Przedstawiamy pomysły na to, gdzie się wybrać i jak spędzić czas.

Piaszczysta plaża lub rozległe tereny zielone nad jeziorem to idealne miejsca na pikniki! Bliska obecność wody powoduje, że podjadanie przepysznych przekąsek można przerywać pływaniem lub spacerami wzdłuż plaży (pamiętając o zasadzie, by po jedzeniu nie wchodzić od razu do wody). Wybierając się nad wodę, prócz kosza z przekąskami i napojami, warto zaopatrzyć się w materac lub gumową piłkę – plażowe akcesoria świetnie sprawdzają się podczas pikników nad jeziorem.

W parku

W wielu miastach znajdziemy rozległe parki, w których zielone trawniki zapraszają do tego, by rozłożyć na nich koc, wyjąć jedzenie z koszy i łapiąc promienie słońca – po prostu odpoczywać. Nie każdy park jest jednak dobry do urządzenia w nim pikniku – niektóre z miejskich parków są zamykane o określonej porze. Niektóre natomiast mają tabliczkę z zakazem deptania trawników. Szanujmy więc zasady i starajmy respektować parkowe reguły.

Doceńcie lokalne atrakcje

Sprawdźcie, jakie ciekawe miejsca znajdują się w waszej okolicy. Może warto odwiedzić ruiny zamku, zespół pałacowy lub muzeum?

Poszukajcie atrakcji, które moglibyście odwiedzić, a przy okazji zrobić piknik nieopodal nich.

Świeże jedzenie smakuje wyśmienicie, gdy zajadamy się nim patrząc na cudny krajobraz. Zastanówcie się, czy niedaleko waszego miejsca zamieszkania nie ma ciekawych punktów widokowych. Nie musimy wcale wybierać się w daleką podróż, by zobaczyć coś ciekawego – lokalne atrakcje często bywają równie interesujące, jak te, które zdobyły szeroką popularność.

Wsiądźcie na rower!

Spakowanie plecaka i ruszenie na wycieczkę rowerową to bardzo dobry sposób na spędzenie każdego, pogodnego dnia. Przerwy na rozłożenie kocyka i posilenie się w blasku słońca dodatkowo umilą waszą wycieczkę. Serdecznie polecamy tego typu aktywność! Warto jednak wcześniej zaplanować wycieczkę, sprawdzić trasę i wybrać drogi, po których poruszanie się będzie przyjemne, a przede wszystkim – bezpieczne.

Urozmaicenie i zabawy

Nawet jeśli wybierzecie się w piękne miejsce, spotkanie może nie być udane. Nie możemy dopuścić do znudzenia towarzystwa. Zaplanujcie zatem gry i zabawy: zabierzcie piłkę, pograjcie w siatkówkę lub piłkę nożną. Odrobina aktywności fizycznej sprawi, że nabierzecie większego apetytu na piknikowe pyszności! W atmosferę pikniku świetnie wpisze się gitara lub jakikolwiek inny instrument muzyczny. Wspólne śpiewanie znanych szlagierów przy akompaniamencie tamburynu bądź talerzy to fenomenalna zabawa dla wszystkich! Fajnym pomysłem na piknik są także gry planszowe czy kalambury – nie tylko integrują znajomych, ale i przysparzają mnóstwa radości.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.