Stokrotka Magazyn

Najsłynniejsze cytaty i złote myśli, które warto znać

Najsłynniejsze cytaty i złote myśli, które warto znać

Są takie słowa, które raz wypowiedziane, zapadają w pamięć. Stają się tekstami kultowymi, ważnymi, pomagającymi podjąć niejedną ważną życiową decyzję. Poniżej zamieszczamy 10 takich złotych myśli.

Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym.

Antoine de Saint-Exupéry – „Mały Książę”

Myśl ta przypomina nam o naszej dziecięcej naturze, o cechach, które tracimy wraz z wiekiem. Może warto zawalczyć o to, by zachować w sobie dziecko?

– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Alan Alexander Milne – „Kubuś Puchatek”

Milne podkreśla wartość przyjaźni. Mówi, że niezależnie od okoliczności, prawdziwa przyjaźń zawsze przetrwa, a prawdziwych przyjaciół nigdy się nie straci.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.

Paulo Coelho – „Alchemik”

Coelho przedstawia miłość jako uczucie niezależne od umysłu, od racjonalnych ocen i kalkulacji. Jeśli się kogoś kocha, nie sposób wymienić powodów owej miłości, gdyż jest ona czystą emocją.

Życie jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, co ci się trafi.

Winston Groom – „Forrest Gump”

Groom zwraca uwagę na nieprzewidywalność życia. Zaskoczenie, niewiedza dotycząca przyszłości, nieprzewidziane zdarzenia – to one nadają życiu smak!

Sukces: coś, czego przyjaciele nigdy ci nie wybaczą.

Julian Tuwim

Tuwim przewrotnie mówi o zazdrości, fałszywej przyjaźni i niemożności zaakceptowania czyjegoś szczęścia. Twierdzi, że łatwiej pozostawać z kimś w dobrych relacjach, jeśli owa osoba nie jest życiowym szczęściarzem.

Przyszłość należy do wyobraźni.

Albert Einstein

Niektórym trudno uwierzyć, że owe słowa został wypowiedziane przez Einsteina – jednego z największych umysłów wszech czasów. Wyobraźnia to według niego koło napędowe ludzkości. To dzięki niej się rozwijamy i znajdujemy nowe rozwiązania bieżących problemów.

To, co warto zrobić, zasługuje też na to, aby zrobić to dobrze.

Nicolas Poussin

Pochwała perfekcjonizmu i przykładania się do własnych obowiązków. Poussin mówi stop partactwu i działaniu na pół gwizdka!

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Albert Einstein

Einstein zauważa, że zamiast wykorzystywać cenny czas, zbyt często marnujemy go na bezsensowne czynności. Utraconego czasu nie jesteśmy niestety w stanie odzyskać.

Znajdziemy drogę, albo ją wytyczymy.

Hannibal

Słynny Hannibal odważnie mówi o samodzielnym wytaczaniu nowych szlaków, o podążaniu własnymi ścieżkami oraz autonomii.

Jestem skrajnie wyczerpany, a przecież jest rano…

Adam Miauczyński – „Dzień Świra”, reż. Marek Koterski

„Dzień Świra” to jeden z najpopularniejszych polskich filmów. Jego bohater – Adam – to neurotyczny szaleniec, zmęczony życiem, nieszczęśliwy rozwodnik i ojciec. Jego słowa dobrze pokazują malkontencką naturę wielu z nas – znowu zaczynamy dzień od narzekania!

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.