Stokrotka Magazyn

Mama z dzieckiem kręci Hula Hop

Mama z dzieckiem kręci Hula Hop

Jeśli marzysz o pięknej talii bez odwiedzania siłowni, sięgnij po Hula Hop. Doskonała zabawa dla ciebie i twojego dziecka!

Hula Hop – zabawka idealna

Hula Hop – pamiętająca czasy starożytnej Grecji zabawka dla dzieci. Obecnie kolorowa, najczęściej wykonana z plastiku obręcz, której wirowanie wokół talii uwielbiają małe dzieci. Hula Hop jest bez wątpienia zabawką idealną, dostarcza frajdę i masę fantastycznej zabawy, stymuluje też rozwój dziecka. Zabawa z kołem pozytywnie wpływa na zmysł równowagi oraz koordynację ruchową. Ćwiczenia z obręczą wspomagają także utrzymanie prawidłowej wagi dziecka, nawet jeżeli pociecha jest, uwielbiającym czekoladę, łasuchem.

Hula Hop także dla dorosłych

Problem z Hula Hop jest tylko jeden… trudno się z nim rozstać, nawet będąc dorosłą kobietą. Zapewne właśnie dlatego, na przestrzeni ostatnich lat, zajęcia z kołem stały się niezwykle popularnym, promowanym przez wiodące kluby fitness, treningiem gimnastycznym – teraz Hula Hop kręcą dorosłe panie, mamy, ciocie, koleżanki, a nawet Beyonce i Michelle Obama!

Hula Hop używany jest jako przyrząd służący do poprawy równowagi, kształtowania postawy, modelowania sylwetki i wysmuklania talii.

Ponadto ćwiczenia z kołem wzmacniają mięśnie brzucha, pleców, ud i pośladków, mogą także z powodzeniem zastąpić treningi cardio o wysokiej intensywności – Hula Hop gwarantuje bowiem utratę nawet do 600 kalorii podczas godziny intensywnych ćwiczeń. Medytacyjny charakter rytmicznego ruchu wokół bioder, sprawia natomiast, że trening jest jednocześnie doskonałym sposobem na pozbycie się codziennych stresów i napięć.

Gdzie ćwiczyć z Hula Hop?

Niewątpliwą zaletą Hula Hop jest to, że można z nim ćwiczyć wszędzie tam, gdzie znajdzie się wystarczająco dużo miejsca, by zakręcić kołem. Nie trzeba iść na siłownię – idealnym miejscem do zakręconego hoopingu będzie mieszkanie, dom, ogród lub znajdujący się w pobliżu park. Można ćwiczyć o każdej porze, nie oglądając się na sztywny grafik fitness klubów. Wystarczy kupić Hula Hop, włączyć ulubioną muzykę i złapać rytm hula!

Jakie Hula Hop wybrać?

Hula Hop, dzięki niewygórowanej cenie jest dostępne praktycznie dla każdego. Wybór kolorów i wzorów jest bardzo duży. Koła różnią się między sobą średnicą i ciężarem. Dostępne są wersje zabawkowe i profesjonale. Bez względu na rodzaj Hula Hop, należy koło odpowiednio dobrać do wzrostu – przykładając je do siebie, należy upewnić się, że sięga nam do pępka. Dla dzieci wskazane są lekkie koła, dla dorosłych kobiet, chcących zwalczyć nadmiar tłuszczyku na boczkach, polecane są natomiast koła cięższe – najlepiej wyposażone w masujące wypustki. Początkujący użytkownicy Hula Hop powinni korzystać z dużych obręczy. Hula Hop o mniejszej średnicy wymaga zaawansowanych umiejętności i praktyki.

Hula Hop – mama i córka

Biorąc pod uwagę pozytywny wpływ takiej formy aktywności na zdrowie i sprawność fizyczną dzieci i dorosłych, warto zabawę z Hula Hop zmienić w osobisty rytuał mamy i córki. Pożytecznie i kreatywnie spędzony czas we dwie przyniesie korzyści nie tylko dla waszych ciał, ale również serc. Wspólna zabawa jest pięknym wyrazem rodzicielskiej troski i miłości, zacieśnia więzi i dostarcza dużą dawkę śmiechu i radości!

Wspólna nauka kręcenia Hula Hop będzie dla was obu wspaniałą lekcją cierpliwości i wytrwałości. Ćwicząc, wspólnie z dzieckiem, zyskasz dodatkową motywację – z pewnością dasz z siebie wszystko widząc, że jesteś wzorem do naśladowania dla swojej córeczki.

Zanim się spostrzeżesz, Hula Hop będzie wirowało wokół waszych talii, bioder, nóg, rąk, a może nawet szyi, bez problemu będziecie zmieniały położenie obręczy na ciele, raz je obniżając, raz podnosząc. Kiedy już osiągniecie wprawę, możecie wraz z córką urządzać zawody w kręceniu Hula Hop!

Pamiętaj jednak, że zabawa z obręczą gimnastyczną to coś znacznie większego niż kręcenie kołem. Wszystko zależy wyłącznie od waszej fantazji i wyobraźni. Zorganizujcie wyścigi kół, slalom pomiędzy kołami, pobawcie się w berka oraz tańczcie!

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.