Stokrotka Magazyn

Małe dziecko a życie towarzyskie – jak to umiejętnie pogodzić

Małe dziecko a życie towarzyskie – jak to umiejętnie pogodzić

Jesteś świeżo upieczoną mamą, nie chcesz jednak rezygnować z życia towarzyskiego? Nie musisz! Podpowiadamy, jak umiejętnie godzić obowiązki rodzicielskie ze spotkaniami z przyjaciółmi oraz różnego rodzaju aktywnościami.

Podział obowiązków to podstawa

Niewiele kobiet może liczyć jednocześnie na duże wsparcie męża, rodziców, teściów, rodzeństwa, przyjaciół, czy nawet dalszej rodziny. Czasami dziadkowie maluchów są aktywni zawodowo lub mieszkają w odległych miejscowościach, a dalsza rodzina i przyjaciele mają własne sprawy. W takich sytuacjach kluczowy jest podział obowiązków między kobietą a mężczyzną. Jeśli przebywasz na urlopie macierzyńskim, a mąż pracuje, większość codziennych zajęć przypadnie pewnie Tobie. W takim razie, zaplanuj wolny dzień albo weekend tylko dla siebie. Wybierz się z przyjaciółmi do kina, kawiarni, na wieczór autorski. Jeżeli razem z mężem pragniecie wspólnie spędzać czas, zatrudnijcie nianię, która w fachowy sposób zatroszczy się o Waszą pociechę.

Tęsknisz za przyjacielskimi pogaduszkami? Zaproś znajomych do siebie. Nie martw się tym, że nie wszystko będzie perfekcyjne. Liczą się przecież wspólnie spędzone chwile!

Zapraszaj znajomych do siebie

Dziecko a życie towarzyskie wcale się nie wykluczają! Jeśli zostajesz w domu z dzieciakami, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaprosić przyjaciół na wieczór. Możecie zorganizować wieczór filmowy, gry towarzyskie lub, po prostu, spędzić ten czas na pogaduszkach przy kawie. Nie musisz przejmować się bałaganem, własnym wyglądem czy tym, co masz w lodówce. Prawdziwi przyjaciele zdają sobie sprawę z tego, jaki wysiłek wkładasz w opiekę nad dziećmi i z pewnością nie oczekują od Ciebie świeżo wypastowanych podłóg, nienagannego makijażu i wyrafinowanych dań.

Wychodź z domu tak często, jak to możliwe

I to nie tylko na spacery z dziećmi! Korzystaj ze wsparcia bliskich – maluchy świetnie czują się w towarzystwie babć i dziadków, a i seniorzy czują ogromną radość, gdy powierza się im pociechy. Daj sobie odsapnąć od domowych obowiązków, przejdź się na zakupy z przyjaciółką, na kręgle czy na basen ze znajomymi. Korzystaj z każdej nadarzającej się okazji do aktywności. Nie oznacza to oczywiście, że za każdym razem, gdy wpadają Twoi rodzice, Ty masz opuszczać dom, jednak jeśli widzisz ich gotowość do popilnowania wnuków – pozwól im na to!

Dbaj o siebie!

Nabierzesz większej chęci na korzystanie z życia towarzyskiego, jeśli codziennie poświęcisz choć chwilę na zadbanie o siebie. Nie chodzi o to, byś zawsze miała na sobie modne ubrania, idealny makijaż i świeżo pomalowane paznokcie, nie rezygnuj jednak z noszenia ulubionej bluzki tylko dlatego, że spędzasz dzień w zaciszu domowym. Twój strój i wygląd mają niebagatelny wpływ na samopoczucie. A przecież, jak wszyscy wiemy, szczęśliwa mama to także szczęśliwy bobas!

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.