Stokrotka Magazyn

Kłopotliwe prezenty, czyli co nie powinno znaleźć się pod choinką

Kłopotliwe prezenty, czyli co nie powinno znaleźć się pod choinką

Czasem przychodzą nam do głowy dziwaczne pomysły. Nie mamy czasu, by dokładnie przemyśleć, co zamierzamy kupić bliskim pod choinkę, robimy zakupy na ostatnią chwilę, a efekt bywa opłakany. Prezentujemy listę upominków świątecznych, których lepiej nie kupować – radzimy się z nią zapoznać.

Uniwersalne kosmetyki pielęgnacyjne

Szampon do każdego rodzaju włosów, żel pod prysznic bez żadnych konkretnych właściwości, kiepskiej jakości balsamy, kremy, preparaty do pielęgnacji ciała – otwierają zestawienie kłopotliwych prezentów. Jeszcze bardziej nietrafiony będzie na przykład upominek w postaci kremu dla kobiet po pięćdziesiątym roku życia, podczas gdy teściowa liczy sobie dopiero czterdzieści pięć wiosen. Preparat antycellulitowy, krem na rozstępy – one również nie sprawią radości osobie nimi obdarowanej. Jeśli już koniecznie chcemy postawić na kosmetyki, niech będą one wysokiej jakości i o specyficznych właściwościach – ekskluzywny płyn do kąpieli o pięknym, orientalnym zapachu ucieszy każdą kobietę!

Prezenty niedostosowane do konkretnej osoby

Słodycze i alkohol bardzo często pojawiają się wśród gwiazdkowych podarunków. Jeśli jednak sprezentujemy butelkę whiskey wujkowi, który miał problem z alkoholem bądź pudełko czekoladek babci, która cierpi na cukrzycę i powinna ograniczać słodycze – narazimy się na nieprzyjemne komentarze ze strony całej rodziny. Zastanówmy się więc, czy dany przedmiot nie urazi osoby obdarowywanej. Nie chcemy przecież, by kłopotliwe prezenty spowodowały, że zamiast radości i żartów przy świątecznym drzewku królować będą marazm i pesymizm.

Słodki psiak pod choinką? Zdecydowanie odradzamy taką świąteczną niespodziankę. Decyzja o posiadaniu zwierzaka powinna być wcześniej dokładnie przemyślana.

Mało zabawne gadżety

Kiedy brak nam pomysłu na prezent, chętnie udajemy się do sklepu ze śmiesznymi upominkami, które tak naprawdę częściej bywają żenujące i kłopotliwe. Z pewnością nie sprawdzą się pod choinką przedmioty codziennego użytku z erotycznym podtekstem, jak fartuszki, poduszki, kubeczki – tym bardziej, że na spotkaniach rodzinnych często obecne są dzieci. Być może sprawią one radość obdarowanemu, jednak święta Bożego Narodzenia nie są najlepszym czasem na dawanie gadżetów mogących wprawić w zakłopotanie resztę rodziny.

Zwierzęta

Stworzenia żywe, jak koty, psy, świnki morskie czy chomiki znalezione wśród prezentów pod choinką mogą przyprawić o zawrót głowy. Decyzja o tym, czy chce się mieć zwierzaka powinna być bowiem dokładnie przemyślana i wynikać z indywidualnych potrzeb. Kupując komuś zwierzątko narzucamy mu sporo obowiązków oraz dużą odpowiedzialność, której owa osoba ma prawo sobie nie życzyć. Kategorycznie odradzamy więc zakup zwierząt, chyba że ktoś ma takie jasne pragnienie i zostało to wcześniej uzgodnione.

Wycieczki

Niektórzy wpadają na pomysł, by zarezerwować swoim bliskim pobyt w hotelu, pensjonacie górskim czy domku nad morzem. Z takim prezentem wiąże się sporo problemów. Nie każdy może wziąć bowiem urlop w pracy w określonym czasie, nie każdy też musi mieć chęć, by gdziekolwiek jechać, czy pieniądze na codzienne urlopowe wydatki. Pozwólmy więc swoim bliskim planować podróże samodzielnie i nie narzucać im konieczności opuszczania domu.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.