Stokrotka Magazyn

Dekoracje i dodatki, które wprowadzą wiosenny klimat w Twoim domu

Dekoracje i dodatki, które wprowadzą wiosenny klimat w Twoim domu

Wraz z nadejściem wiosny w sklepach, marketach czy kwiaciarniach pojawia się wiele kolorowych dodatków, które sprawią, że Twój dom nabierze niesamowitego, świeżego wyglądu.

Rośliny

Prócz kolorowych ciętych kwiatów, jak tulipany, hiacynty czy narcyzy, do udekorowania mieszkania możesz wykorzystać inne rośliny, na przykład brzózki lub rzeżuchę. Wazon pełen pięknie pachnących, barwnych krokusów albo bukiecik przebiśniegów bez wątpienia ozdobią Twój dom. Możesz kupić kilka kwiatów cebulowych i ułożyć je w przezroczystej kuli, napełnionej kolorowym piaskiem i wodą. Rzeżucha posiana na niewielkiej tacy, na której ułożone zostaną gałązki oberwane z przydrożnych krzaczków, będzie imitowała łąkę. Taki dodatek postawiony na środku stołu przykrytego kolorowym obrusem wprowadzi wiosenny klimat zarówno w salonie, jak i kuchni.

Kolorowe poduszki

Kanapa, na której do tej pory leżały miękkie, zimowe poduchy, będzie wyglądała inaczej, jeśli zastąpisz je kilkoma dodatkami w żywych barwach. Zrezygnuj z szarości, brązów i czerni. Postaw na pomarańcz, zieleń, fuksję albo soczystą pomarańczę. Wystarczą już tylko dwa lub trzy jaśki, by znacząco ożywić wnętrze.

Świeczki

Wydawać by się mogło, że świeczki to wyłącznie propozycja na zimę. Nic bardziej mylnego! Ich wyjątkowe zapachy napełnią dom pięknymi aromatami również wiosną. To także świetna baza, wokół której zbudujesz prostą, wiosenną ozdobę. Ułóż trzy kolorowe, grube świeczki na tacy. Poprzeplataj między nimi gałązki bzu lub magnolii. Czasami wystarczy bardzo niewiele, by stworzyć piękną roślinną kompozycję.

Serwetki i obrusy

Jeśli jeszcze nie jesteś posiadaczką kolorowego obrusu, barwnych serwetek bądź podkładek pod talerze – koniecznie zaopatrz się w tego typu dekoracje. Ich ceny nie są wysokie, a wrażenie, jakie zrobi pomieszczenie przyozdobione stylowym, wiosennym bieżnikiem będzie imponujące. Pamiętaj jednak, że co za dużo, to niezdrowo. Jeśli na stół w salonie narzucisz kolorowy obrus, na ławę położysz barwny bieżnik o innym wzorze, a krzesła będą przepasane wstążkami i kokardami – możesz osiągnąć efekt przerostu formy nad treścią.

Dekoracje okienne

Firanki, które dotychczas dekorowały Twoje okna, wzbogać kolorowymi klamerkami. Wepnij w nie sztuczne kwiaty lub zepnij specjalnymi klipsami je po bokach, by do wnętrza wpadało jeszcze więcej światła. Ciężkie i ciemne zasłony zastąp nowymi – lekkimi, zwiewnymi, w żywych barwach. Możesz także użyć specjalnej farby do tekstyliów. Kto powiedział, że firanki muszą być białe? Zieleń, róż, czy żółć bardzo dobrze sprawdzą się jako kolory zdobiące okna.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.