Stokrotka Magazyn

Dekoracje DIY na Halloween

Dekoracje DIY na Halloween

Halloween przywędrowało do nas ze Stanów Zjednoczonych. Nawet jeśli nie jesteśmy fanami tego święta, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić prawdziwie jesienny klimat w naszym domu i spędzić twórcze popołudnie z najmłodszymi.

Z okazji Halloween często organizowane są imprezy, podczas których obowiązkowo należy się przebrać. Im straszniej wyglądamy, tym lepiej! Przebrane dzieci chodzą, często pod opieką rodziców, od domu do domu, zbierając słodkości. Jeśli domownicy nie będą przygotowani i nie podarują dzieciakom cukierków, czeka na nich nieszkodliwy psikus.

Dyniowy lampion

Do obowiązkowych dekoracji należy lampion z dyni, koniecznie z wyciętą straszną miną. Do jego wykonania potrzebna nam będzie dość duża, okrągła dynia, nożyk, łyżka, a także świeczka. Na czubku dyni wycinamy otwór o średnicy około 10 cm. Następnie łyżką wydłubujemy miąższ dyni. Gdy dynia będzie już pusta w środku, za pomocą nożyka wycinamy oczy, nos, a także uśmiech. W środku umieszczamy świeczkę. Gdy zapadnie zmierzch, rozświetlona dynia stanie się efektowną dekoracją. Wyciągnięty z jej wnętrza miąższ możemy natomiast wykorzystać do pysznej dyniowej zupy.

Girlanda z duszków

Jeśli chcemy ozdobić swój dom na halloweenowy wieczór, wykorzystajmy ciekawy pomysł na girlandę wykonaną z małych duszków. Niezbędne będą białe chusteczki, piłeczki od ping ponga, sznurek i czarny pisak. Piłeczkę owijamy chusteczką i obwiązujemy sznurkiem, tworząc główkę duszka. Na niej rysujemy pisakiem oczy i usta. Następnie łączymy wszystkie duszki razem i zawieszamy na ścianie. Dekoracja z pewnością zaskoczy odwiedzających nas gości.

Serwetki – pajęczyny

Każdy z nas z pewnością pamięta wycinanki z dzieciństwa. Za pomocą tej prostej metody możemy wykonać efektowne serwetki w kształcie pajęczyn. Przyda nam się czarny brokatowy papier w kształcie kwadratów i ostre nożyczki. Kartki papieru składamy na pół i jeszcze raz na pół. Otrzymany w ten sposób kwadrat składamy po skosie, aby uzyskać trójkąt, który składamy na pół, także po skosie. Gotowy trójkąt nacinamy z każdej ze stron. Następnie rozkładamy kartkę – możemy ją przeprasować, nakładając na nią szmatkę. Jeśli planujemy urządzić przyjęcie z okazji Halloween, serwetki – pajęczynki będą strzałem w dziesiątkę!

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.