Stokrotka Magazyn

Jak ciekawie spędzić letni weekend z dziećmi?

Jak ciekawie spędzić letni weekend z dziećmi?

Po pracowitym tygodniu marzymy często tylko o tym, aby położyć się na kanapie przed telewizorem. Warto jednak zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i spędzić weekend z dziećmi poza domem. Gwarantujemy, że będzie to trafna decyzja!

Wizyta w ogrodzie botanicznym

Palmiarnia to bardzo popularne miejsce. Najbardziej znane są te w Poznaniu czy w Łodzi. Warto je odwiedzić z dziećmi – to nie tylko świetna zabawa, ale i możliwość poznania wielu roślin i zwierząt z różnych części świata. Pracownicy placówek nierzadko przygotowują szczególne atrakcje dla najmłodszych, jak na przykład specjalne zajęcia dotyczące najciekawszych okazów roślinnych. Maluchy na pewno ucieszy widok bajecznie kolorowych rybek pływających w stawach albo gigantycznych palm czy kaktusów.

Warto oderwać się od codziennych obowiązków i spędzić weekend z rodziną poza domem. Dzieciaki na pewno będą zachwycone!

Odwiedziny w zoo

Fakt, że dzieci uwielbiają zwierzęta jest wszystkim doskonale znany. Dlatego gorąco zachęcamy do tego, by całą rodziną odwiedzić ogród zoologiczny. Nasze pociechy będą zachwycone uroczym niedźwiadkiem, barwną papugą czy wielkim słoniem. Taka wizyta ma również nieocenione walory edukacyjne. To doskonała okazja do tego, aby przybliżyć dziecku świat zwierząt, opowiedzieć mu o zagrożonych gatunkach i ich ochronie. Kto wie, może dzięki temu wychowamy przyszłego przyrodnika?

A może muzeum interaktywne?

Jeśli Twoje dzieci osiągnęły wiek przedszkolny lub szkolny, wizyta w muzeum interaktywnym przysporzy im mnóstwo radości, zmusi do myślenia i z pewnością wywrze na nich ogromne wrażenie. Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Centrum Hewelianum w Gdańsku to tylko niektóre z licznych propozycji, gdzie najmłodsi będą mogli ciekawie i pożytecznie spędzić czas, świetnie się przy tym bawiąc.

Spacer po lesie

Lato to czas, kiedy pogoda nam dopisuje. Warto wykorzystać słoneczne dni i wybrać się w weekend z dziećmi na łono przyrody. Na leśnej polanie można urządzić piknik, pograć w piłkę, zagrać w gry planszowe czy po prostu – spędzić popołudnie rozmawiając. Spacerując po lesie, postaraj się jak najwięcej opowiadać dzieciakom o tym, co widzicie. Leśna roślinność i zwierzyna są niezwykłe!

Na rower!

O ile Twoje maluchy potrafią już jeździć rowerem, wybierzcie się w trasę! Nie planuj zbyt długiej wycieczki – chodzi przecież o to, by odpocząć i miło spędzić czas, nie zaś o to, by bić rekordy przejechanych kilometrów. Częste postoje w ciekawych miejscach, w czasie których możecie przekąsić jabłko i napić się wody, na pewno uprzyjemnią przejażdżkę.

Na basenie

Aquapark czy termy to miejsca, w których dzieciaki czują się jak ryby w wodzie. Zwróć jednak uwagę na fakt, by była to urozmaicona rozrywka. Jeśli zabierzesz malca na zwykły basen i zaproponujesz pływanie przez niemal godzinę – nie licz na aprobatę. Korzystanie z licznych atrakcji, zjeżdżalni, specjalnie tworzonych fal lub zwiedzanie wodnego statku pirackiego wywoła za to uśmiech na każdej dziecięcej twarzy.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.