Stokrotka Magazyn

5 trendów we wnętrzach na 2017 rok

5 trendów we wnętrzach na 2017 rok

Wiosna to doskonały czas na zmiany. Gdy przyroda budzi się do życia, my sami również nabieramy chęci do działania. Przemianom ulega nie tylko nasz styl, ale również wnętrze. W wyborze najlepszych rozwiązań pomogą nam tegoroczne trendy.

W 2017 roku żegnamy się z minimalistycznymi skandynawskimi wnętrzami. Zapominamy o nieskazitelnie białych ścianach, prostocie i surowym stylu. Nadszedł czas na intensywne kolory i artystyczny nieład. Ma być ciepło i przytulnie!

Mocna zieleń

W tym sezonie na salony wkracza zielony w różnych odcieniach. Najpopularniejsze będą kolory butelkowej zieleni, szmaragdu i mięty. Jeśli planujemy odświeżyć ściany, wybierzmy jedną, którą pomalujemy na zielono. Będzie stanowić doskonały kontrast, a przy tym nie zdominuje całego pomieszczenia. W kwestii mebli i dodatków nie musimy się już ograniczać. Postawmy na ciemnozielony fotel uszak lub leżankę w stylu art deco. Mocna zieleń idealnie komponuje się z miedzią, brązem, drewnem i złotem.

Geometryczne wzory

Jeżeli mamy w planach zakup płytek do kuchni lub łazienki, zwróćmy uwagę na heksagon, czyli sześciokąt. Tradycyjny kwadrat musi w tym roku ustąpić mu miejsca! Płytki, które przypominać nam mogą plastry miodu, pozwolą uzyskać trójwymiarowy efekt i optycznie powiększyć pomieszczenie. Zależnie od koncepcji, sześciokąty mogą być jedno- lub wielokolorowe.

Korek

Wiele z nas pamięta z pewnością popularne w latach 90. korkowe tablice, wiszące nad biurkiem niejednego ucznia. W 2017 roku korek triumfalnie powraca! To propozycja dla miłośników stylu vintage. Korkowym materiałem pokrywamy jedną ścianę w domowym biurze lub w dziecięcym pokoju. Elementy na ścianie można łatwo przypinać i odpinać, co pozwala na szybkie zmiany wystroju.

Naturalne materiały

To nawiązanie do folkloru i rzemieślniczych tradycji. Wykorzystujemy rattanowe meble, lniane narzuty, wiklinowe kosze do przechowywania drobiazgów. W kuchni sprawdzą się z kolei bambusowe sztućce albo ceramiczne naczynia. W przypadku większego remontu zdecydujmy się na podłogę z ciemnego drewna.

Koniec minimalizmu

Kończymy ze sterylnym, idealnie zaplanowanym wnętrzem. W tym sezonie możemy śmiało pozwolić sobie na mnogość dodatków – ustawmy na komodzie ulubione pamiątki, zdjęcia w kolorowych ramkach, na ścianach powieśmy ulubione plakaty, a kanapa niech utonie w przytulnych poduszkach. Nie przejmujmy się tym, że nie wszystko będzie do siebie pasować – o to właśnie chodzi!

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.