Stokrotka Magazyn

5 pomysłów na niezapomniany Dzień Matki

5 pomysłów na niezapomniany Dzień Matki

Zbliża się Dzień Matki – zamiast kupować mamie czekoladki lub bukiet kwiatów, spraw jej niezapomnianą niespodziankę.

Dzień w SPA

Karnet na chwile relaksu w dobrym salonie piękności z pewnością ucieszy każdą mamę. Jeszcze więcej radości sprawisz jej, wybierając się tam z nią. Wspólne spędzanie czasu to znakomity sposób na okazanie komuś miłości i wdzięczności. Ponadto, jeśli mama będzie korzystać z tego typu usług po raz pierwszy, Twoja obecność doda jej pewności siebie. Zafundujcie sobie cały dzień wyjątkowej pielęgnacji i odpoczynku. Nigdzie się nie spieszcie, poplotkujcie i spróbujcie się zrelaksować. Postaraj się wybrać sprawdzony salon – niewprawna masażystka czy zbyt bolesny zabieg upiększający mogą zrujnować całą niespodziankę.

Wspólne wyjście do teatru lub opery

Celowo usunęliśmy kino z listy miejsc, jakie warto odwiedzić wraz z mamą w jej święto. Takie wyrafinowane propozycje, jak teatr czy opera będą zdecydowanie bardziej na miejscu. Prawdopodobnie Twoja mama ma mniej okazji, by obejrzeć dobrą sztukę teatralną niż interesujący film. Biorąc pod uwagę pasje mamy, wybierz coś, co powinno przypaść jej do gustu. Jeśli świetnie się bawi na farsach, nie zabieraj jej na sztukę dramatyczną. Kieruj się przede wszystkim jej zainteresowaniami, a nie własnymi upodobaniami. To przecież jej święto!

Kawa, lody, obiad w stylowej restauracji

Jeżeli Twoja mama nie jest fanką teatru, zaproponuj wspólne wyjście do Waszej ulubionej knajpki bądź miejsca, które cieszy się świetną opinią. Dobra kolacja, pyszne lody, smaczne ciastko i kawa każdej mamie sprawią mnóstwo radości. Zróbcie sobie babski wieczór – porozmawiajcie o wszystkim, co umyka podczas wykonywania codziennych obowiązków. Postaraj się dać mamie do zrozumienia, jak wiele dla Ciebie znaczy. Niech ten wspólnie spędzony czas pełen będzie ciepłych słów i miłości.

Wycieczka za miasto

O ile na Dzień Matki zapowiadana będzie piękna pogoda – wykorzystaj okazję do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i zabierz mamę na wycieczkę za miasto. Świetnym pomysłem będzie wyprawa nad jezioro. Możecie zrobić sobie piknik, rozpalić grilla lub tylko posiedzieć na kocu i podziwiać widoki. Warto oczywiście zadbać o dodatkowe niespodzianki, jak na przykład zwiedzanie pobliskiego zamku, jednak miej na uwadze wiek i kondycję fizyczną swojej mamy. Nie będzie pewnie zadowolona, jeśli zamiast odpocząć, zafundujesz jej całodzienne bieganie od atrakcji do atrakcji.

Na sportowo

Aktywność fizyczna to cudowny pomysł na niezapomniany Dzień Matki. Jeśli Twojej mamie pozwala na to zdrowie, zróbcie sobie wycieczkę rowerową, zagrajcie w bule w parku lub pograjcie w tenisa. A może zabierzesz ją na lekcje tańca? Jeżeli jesteście miłośniczkami sportów wodnych, koniecznie wybierzcie się na termy – nie tylko można tam popływać, ale i skorzystać z mnóstwa atrakcji, jak zjeżdżalnie, sauna czy jacuzzi. Korzyści płynące z takiej formy spędzenia Dnia Matki będą trudne do przecenienia – poczujecie się rześko, zdrowo i pełne sił.

Komentarze

Alina 8.05.2018 15:42

Wspólne wyjście do restauracji jest moim „pewniakiem” na prezent dla mamy – obie kochamy jeść i odkrywać nowe smaki i miejsca. W tym roku jestem przygotowana na Dzień Matki dużo wcześniej – już mam zarezerwowany stolik w Restauracji Akademia w Warszawie, gdzie mieszka moja mama. W ciągu dnia pewne pójdziemy do kina i na spacer a wieczorkiem na przepyszną kolację z dobrym winem – jestem pewna, że dzień będzie bardzo udany!

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.