Stokrotka Magazyn

Zamień się mieszkaniem… na wakacje

Zamień się mieszkaniem… na wakacje

Nie musisz wynajmować pokoju w drogim hotelu, by przeżyć niezapomniane wakacje. Możesz skorzystać z serwisu umożliwiającego wymianę mieszkań na czas urlopu. Jeśli zastanawiasz się, czy warto – rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Jak to działa?

Aby zamienić się domem czy mieszkaniem na wakacje, wystarczy wejść na jeden z serwisów internetowych, stworzonych specjalnie w tym celu. Poruszanie się po tego typu miejscach jest bardzo intuicyjne – od pierwszego spojrzenia wiadomo, jakie kroki należy podejmować, by założyć swoje konto wraz z ofertą opisującą kwaterę, którą chcemy udostępnić, następnie wyszukać odpowiadające nam lokum we właściwej lokalizacji oraz doprowadzić do finalizacji wymiany. Ze względu na fakt, że taka forma podróżowania staje się coraz popularniejsza, rośnie także ilość oferowanych mieszkań i domów.

Wymiana domów jest ciekawym i nietypowym pomysłem na urlop. Pamiętaj jednak, że to system, który opiera się na zaufaniu i odpowiedzialności.

Masz obawy?

Jeśli obawiasz się, że Twoja kwatera nie spełni oczekiwań mieszkańców bogatszej części globu bądź po prostu boisz się, że Twoi goście mogą coś zepsuć – możesz być spokojny. Dla wielu wczasowiczów decydujących się na wymianę domów standard mieszkania nie jest wcale najważniejszy. Najistotniejszy jest sam klimat i dusza mieszkania, a także jego związki z krajem, na terenie którego się znajduje. Sama możliwość zobaczenia na własne oczy, jak żyją mieszkańcy danej części globu jest dla wielu osób sporą atrakcją. Przykładowo, dzieciom mnóstwo radości sprawia zabawa przedmiotami znalezionymi w pokoju kolegi z odległej części świata. Dorośli z kolei będą uradowani, kiedy w pełni wyposażonej kuchni będą mogli skorzystać z przepisu z książki kucharskiej znalezionej na kuchennej półce i ugotować coś z lokalnych produktów. Jeżeli nadal martwisz się o to, czy po powrocie z wakacji zastaniesz swoje mieszkanie w takim stanie, w jakim je zostawiłeś – porzuć obawy. System wymiany opiera się na zaufaniu. Goście w obcym domu zachowują się tak, jak chcieliby, aby uczestnicy projektu traktowali ich własne lokum.

Korzyści

Plusów wynikających z wymiany mieszkań jest całe mnóstwo. Po pierwsze – oszczędzamy pieniądze, które przeznaczyć możemy na przyjemności inne niż wydatki związane z wynajmem hotelu. Częściej możemy zatem odwiedzać lokalne knajpy i restauracje, wizytować muzea, galerie sztuki i zabytki. Po drugie – poprzez mieszkanie u „lokalsów” mamy możliwość poznania ich życia od środka i obserwowania ich zwyczajów. Po trzecie – rozbudowuje się sieć kontaktów, budując przyjaźnie często na całe życie. Wymiana domów może bowiem stać się pretekstem do stworzenia głębokich więzi między ludźmi, a to przecież korzyść nie do przecenienia.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.