Stokrotka Magazyn

Z wizytą w showroomie

Z wizytą w showroomie

Odwiedzenie ekskluzywnego showroomu większości z nas kojarzy się z przyjemnością… ale tylko dla wybranych. Niejednego odstraszyć mogą przede wszystkim gigantyczne ceny. Nie warto się jednak zniechęcać. Showroomy inspirują i dają szansę na spotkanie wielu interesujących osób.

Tekst: Amelia Naruszewicz

Z wystawy do świata sztuki

Tradycyjne showroomy zazwyczaj nie oferują sprzedaży ubrań, a współpraca częściej opiera się na wypożyczaniu ich na określony czas. Z usług showroomów często korzystają więc… scenarzyści i kostiumolodzy. Wypożyczone kolekcje mogą pojawić się na przykład w filmie, spektaklu, popularnym serialu czy na sesji zdjęciowej do magazynu. Jednocześnie jest to świetny sposób na promocję marki danego projektanta i zwiększenie sprzedaży kolekcji. Dotyczy to każdej części garderoby – ubrań, butów oraz dodatków – od tych większych po całkowite drobiazgi. Niektóre ekskluzywne salony mają też w swojej ofercie ubranka dla dzieci.

Wizyta w showroomie to doskonała okazja do tego, aby zapoznać się z najnowszymi trendami. Kolekcje młodych projektantów mogą być naprawdę inspirujące!

Nowa rzeczywistość

Dotychczas showroom oznaczał tylko i wyłącznie stacjonarny salon wystawowy. W ostatnich latach nastąpiły jednak spore zmiany, niosące za sobą spore udogodnienia dla potencjalnych klientów. Obecnie showroom kojarzony jest również z wirtualną przymierzalnią, w której ubrania możemy przymierzać na wykreowanej cyfrowo modelce, a następnie zamawiać ulubione pozycje online, nie wychodząc nawet z domu. Wiadomo jednak, że wielu osobom nic nie zastąpi prawdziwej przymierzalni z rzędami wieszaków, gdzie wyjątkowe stroje są na wyciągnięcie ręki.

Smak luksusu

Ubrania prezentowane w showroomach zaliczyć można do tzw. górnej półki, a wszystko przez to, że ich twórcy to zazwyczaj renomowani i popularni projektanci mody. Niezależnie jednak od cen, które widnieją na metkach, w ekskluzywnych garderobach showroomów nigdy nie brakuje klientów, których przyciąga oryginalność prezentowanych kreacji. Niektórzy szczęśliwcy mogą nawet przypadkowo spotkać samych projektantów, krzątających się pomiędzy wieszakami bądź też artystów, którzy szukają dla siebie wyjątkowej stylizacji.

Strój idealny

Niezależnie od tego, czego szukamy – sukienki na imprezę firmową czy stroju na bal przebierańców – w showroomie zawsze mamy ogromną szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Z pewnością będziemy mogli przymierzyć ubrania z najnowszych kolekcji, ale nie tylko. Możliwe jest też trafienie na przykład na stroje rodem z XVIII wieku. Showroom daje nam gwarancję ubrań niecodziennych, oryginalnych i wyjątkowych. Dlatego też najczęściej występują one w pojedynczych egzemplarzach. Jedyną przeszkodą okazać może się wygórowana cena. Nie ma jednak co się smucić – jak wspomnieliśmy na początku, jeśli jakieś ubrania bądź dodatki przypadną nam do gustu, możemy je wypożyczyć na kilka dni.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.