Stokrotka Magazyn

Trójkątny organizer

Trójkątny organizer

W jaki sposób opanować chaos i nieład na biurku? Wystarczy wygodny organizer. Spróbujmy zrobić go samodzielnie – w końcu nic tak nie cieszy, jak satysfakcja z własnoręcznie wykonanej ozdoby.

Prosty, ale efektowny organizer z tekturek sprawi, że wszystkie potrzebne akcesoria będziemy odtąd mieć w zasięgu ręki. Dodatkowo, pomoże nam zaoszczędzić więcej miejsca, ponieważ komórki do przechowywania drobiazgów są rozmieszczone pionowo. W zależności od tego, jaki rodzaj papieru i taśmy wykorzystamy, możemy uzyskać odmienny rezultat. Nasz organizer, przypominający nieco domek z kart, został zainspirowany „Alicją w krainie czarów” i wizytą bohaterki w Królestwie Kier.

Potrzebne materiały:

  • 9 tekturek (w rozmiarze 10×30,5 cm);
  • ozdobny papier;
  • ozdobna taśma klejąca;
  • taśma dwustronna;
  • nożyce, nożyk;
  • klej.

img_3285

KROK 1.

Przygotowujemy 9 tekturek w formacie 10×30,5 cm, a następnie w każdej z nich tworzymy wgniecenia w odległości 10 i 20 cm od brzegu.

img_3290

KROK 2.

Każdą tekturkę oklejamy wewnątrz i na zewnątrz ozdobnym papierem. Składamy ją tak, by powstał trójkąt, którego brzegi oklejamy ozdobną taśmą. Sklejamy również krawędzie tekturki, aby nasz trójkąt się nie otwierał.

img_3292

img_3294

KROK 3.

Kiedy stworzymy już 9 trójkątów, układamy i sklejamy je na przemian obok siebie, tworząc piramidkę: 5 trójkątów u podstawy, 3 w środku oraz 1 na wierzchołku.

img_3305

img_3312

Jeśli potrzebujemy więcej miejsca, wystarczy wykonać więcej trójkątów: dodatkowe 7 u podstawy, 5 na kolejnym piętrze, a 3 i 1 na wierzchołku. W ten sposób uzyskamy aż 16 komórek do przechowywania przyborów i drobiazgów.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.