Stokrotka Magazyn

Jak się spakować na wakacyjny weekend?

Jak się spakować na wakacyjny weekend?

Zapewne nie raz zdarzyło nam się spakować wiele rzeczy, które podczas krótkiego pobytu zupełnie nam się nie przydały. Często chcemy zabezpieczyć się na wszelkie ewentualności, przez co nasz bagaż zaczyna ważyć więcej od nas samych, a po powrocie okazuje się, że większości ubrań w ogóle nie założyliśmy.

Termin weekendowego wyjazdu zbliża się wielkimi krokami, a nam na samą myśl o pakowaniu robi się gorąco? Poniższy tekst sprawi, że bez trudu spakujemy się mądrze i unikniemy zbędnego bagażu.

Zrób listę potrzebnych rzeczy

Z listą rzeczy do spakowania jest jak z listą zakupów. Jeśli jej nie zrobimy, spakujemy wiele niepotrzebnych rzeczy. Podobnie jak w sklepie – zapełniamy koszyk impulsywnie, a przy kasie czeka na nas niemiła niespodzianka. Po zrobieniu listy przeczytajmy ją jeszcze raz i postarajmy się wykreślić zbędne elementy, zostawiając tylko niezbędne minimum. Jeśli nie jedziemy na bezludną wyspę, zawsze znajdziemy sklep, w którym dokupimy brakujące rzeczy.

Nie składaj ubrań, zroluj je!

Okazuje się, że zrolowane ubrania nie tylko zajmują mniej miejsca, ale także… nie gniotą się! Dzięki rolowaniu ubrań zmieścimy ich więcej do walizki lub plecaka. Postarajmy się wykorzystać każdą wolną przestrzeń w walizce – pakując buty, włóżmy do środka skarpetki. Na dnie walizki ułóżmy rzeczy, które uważamy za najmniej przydatne. Te, które mogą nam się przydać zaraz po przyjeździe lub w trakcie podróży, zostawmy na wierzchu.

Zaopatrz się w pojemniki na kosmetyki lub miniatury ulubionych produktów

Na weekend naprawdę nie warto zabierać ze sobą pełnej kosmetyczki, a także żelu pod prysznic w rodzinnym opakowaniu. Jeśli nie jedziemy do hotelu, w którym środki higieniczne będą na wyposażeniu pokoju, weźmy ze sobą miniatury ulubionych kosmetyków. Są one dostępne w większości drogerii. Możemy również wykorzystać pojemniki, które zabiera się ze sobą do samolotu.

Pakuj się próżniowo

Jeśli nadal mamy trudności z domknięciem walizki, możemy skorzystać ze specjalnych worków próżniowych. Wystarczy włożyć do nich ubranie, a następnie odessać z nich powietrze. Opakowania staną się płaskie i zmieścimy o wiele więcej ubrań. Worki próżniowe przydają się zwłaszcza gdy musimy zapakować grubszą kurtkę lub swetry.

Przygotuj się na ewentualne załamanie pogody

Należy pamiętać, że w naszym klimacie, a zwłaszcza w górach, pogoda może zmienić się bardzo szybko. Nawet jeśli prognozy pogody zapowiadają upały, postarajmy się zmieścić w walizce cieplejszy sweter oraz kurtkę przeciwdeszczową. W przypadku przykrej niespodzianki nie utkniemy w pokoju hotelowym i będziemy mogli wybrać się na spacer.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.