Stokrotka Magazyn

Jak prowadzić konto na Instagramie?

Jak prowadzić konto na Instagramie?

Serwisy społecznościowe na dobre zadomowiły się w wirtualnej rzeczywistości. Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez sprawdzenia, co nowego słychać u znajomych. Jeśli fascynuje cię wirtualny świat i lubisz być na bieżąco, nie czekaj! Załóż konto na Instagramie.

Instagram miał swoją premierę w 2010 roku, gdy dwóch przyjaciół – Kevin Systrom i Mike Krieger –udostępnili swoją aplikację do obróbki zdjęć, którymi następnie można było dzielić się w sieci ze znajomymi. Aplikacja w ciągu 2 pierwszych miesięcy miała już milion użytkowników, natomiast w marcu 2017 ich liczba wynosiła aż… 600 milionów!

Do czego służy Instagram?

Podstawową funkcją serwisu była chęć udostępniania swoich zdjęć znajomym, którzy mogli je polubić lub skomentować. Obecnie Instagram ma również wiele innych zastosowań. Za jego pośrednictwem możesz wyszukiwać i obserwować interesujące cię profile znanych osób, firm czy organizacji. Jeśli jesteś początkującym modelem, fotografem lub zajmujesz się rękodziełem, Instagram może służyć jako twoje portfolio. Wokół Instagrama pojawiły się dziesiątki dodatkowych aplikacji dedykowanych, np. do fotografowania jedzenia (InstaFood), tworzenia notatek w formie obrazków (Notegraphy, Notestagram), a także zmiany koloru włosów (InstaHairColor).

#Hasztagi – sposób na zdobycie followersów i lajków

Hashtagi to inaczej słowa umieszczone obok zdjęcia, które poprzedza znak #. Na Instagramie używa się hashtagów pod każdym zdjęciem. To pozwala na łatwiejsze znalezienie twojej fotki przez innych użytkowników, co z kolei zwiększa szansę na więcej polubień (lajków), a także więcej śledzących twój profil followersów (od angielskiego słowa follow – podążać za kimś, śledzić).

Instagramers i Instameet

Instagramersi, zwani również Igers, to społeczności fanów fotografii mobilnej, które tworzą się w miastach na całym świecie. Osoby, które stworzyły daną społeczność lub nią zarządzają, promują najlepszych fotografów oraz ich zdjęcia, organizując wystawy oraz imprezy, np. InstaMeet, podczas których użytkownicy aplikacji mogą się wreszcie poznać.

Instagram – dobry sposób na zarobek?

Największą szansę na duże pieniądze mają oczywiście znane gwiazdy kina lub sceny muzycznej. Za zdjęcia, na których reklamują produkty wybranych firm, otrzymują słone wynagrodzenie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby na Instagramie zarabiał zwykły Kowalski. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć interesujący temat, który zaciekawi instagramową społeczność. Mogą to być fotografie modnych stylizacji lub fotki prezentujące twój kulinarny talent. Ważne jest, aby zdjęcia były dobrej jakości, odpowiednio wykadrowane. Jeśli twój profil będzie odwiedzany przez rzeszę followersów, z pewnością zgłoszą się do ciebie firmy z propozycją lokowania produktów. Wystarczy, że opublikujesz zdjęcie, na którym widoczne będzie opakowanie danego produktu i dodasz hasztag z nazwą firmy lub ubierzesz koszulkę danej marki, a otrzymasz za to wynagrodzenie lub prezent. Przyjmuje się, że jeśli twój profil obserwuje 1000 followersów, to na jednym poście możesz zarobić nawet 250 zł.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.