Stokrotka Magazyn

Podróże last minute – zalety i wady

Podróże last minute – zalety i wady

Wraz z początkiem sezonu wakacyjnego biura podróży przeżywają prawdziwe oblężenie. Większość z nas marzy, aby podczas urlopu wyjechać za granicę, gdzie będziemy mogli cieszyć się piękną pogodą, a także delektować się specjałami lokalnej kuchni. Taki wyjazd to niestety spory wydatek, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Na szczęście istnieje sposób, aby wyjechać na wakacje, a także na nich zaoszczędzić – mowa oczywiście o wczasach last minute.

Termin „last minute” oznacza podróż na ostatnią chwilę. Polega na zabukowaniu i opłaceniu wycieczki na kilka dni lub nawet godzin przed wyjazdem. Są to zwykle ostatnie miejsca, których nie udało się sprzedać lub ktoś w ostatniej chwili zrezygnował z wyprawy.

Zalety wyjazdów last minute

Największa zaletą takich wczasów jest zdecydowanie cena – wakacje last minute są tańsze nawet o kilkadziesiąt procent. Jeśli zatem nasz wakacyjny budżet jest mocno ograniczony, rozejrzyjmy się za taką ofertą. Podróżując z pomocą ofert last minute, możemy zwiedzić wiele ciekawych miejsc, nie wydając na to majątku. Co więcej, w niższej cenie otrzymujemy pełnowartościową ofertę – często z posiłkami, a także atrakcjami na miejscu. Wycieczka last minute nie może różnić się od tej w pełnej cenie. Ponadto dokonując zakupu w ostatniej chwili mamy pewność, że koszt naszego wyjazdu nie ulegnie zmianie.

Trudności i wyzwania

Oferty last minute pojawiają się na chwilę przed terminem wycieczki, zatem jeśli chcemy z nich skorzystać, powinniśmy na bieżąco śledzić strony biur podróży. Co więcej, musimy mieć na tyle elastyczny czas pracy, aby dopasować swój urlop do terminu wyjazdu. Trzeba również zdawać sobie sprawę z tego, że w ofercie last minute może nie być dostępna wycieczka do kraju, który planowaliśmy odwiedzić. Wybór miejsca docelowego jest ograniczony – albo się zdecydujemy, albo ofertę sprzątnie nam sprzed nosa ktoś inny. Ponadto często nie mamy wpływu na pokój hotelowy, który zostanie nam przydzielony. Jeśli marzymy o apartamencie z widokiem na morze, to niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że go nie otrzymamy. Możemy za to mieć widok na parking lub inny budynek. Oczywiście, w przypadku wyjazdu do słonecznego kraju, pokój hotelowy to zdecydowanie sprawa drugorzędna – i tak nie będziemy spędzać w nim dużo czasu. Decydując się na wyjazd last minute, musimy spakować się często w ten sam dzień. Nie zdążymy nawet zbyt wiele dowiedzieć się o celu naszej wycieczki, jednak może to być dla nas ciekawa przygoda pełna niespodzianek.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.