Stokrotka Magazyn

Osiągnij swój cel – sztuka motywacji

Osiągnij swój cel – sztuka motywacji

Niezależnie od tego, czy walczysz o awans, próbujesz lepiej organizować sobie czas, schudnąć czy nauczyć się języka obcego – kluczem do sukcesu jest odpowiednia motywacja i umiejętność znalezienia inspiracji.

Doceń siebie

Jeśli uważasz się za osobę wartościową, inteligentną, pracowitą i pomysłową, łatwiej będzie Ci osiągnąć sukces, niż wówczas, gdy nie wierzysz we własne możliwości. Gdy sądzisz, że brak Ci tych wszystkich pozytywnych cech wymienionych wyżej – nie uda Ci się dojść do zamierzonego celu. Każdą drobną porażkę będziesz bowiem usprawiedliwiał (nieprawdziwymi oczywiście) słowami: nic dziwnego, że mi się nie powodzi, jestem przecież nieudacznikiem. Uwierz w siebie, w swoje możliwości, we własną wartość!

Nie czekaj

Nie odkładaj niczego na jutro – jeśli coś postanowisz, zacznij działać! Nie ma nic gorszego w sztuce motywacji niż myśl: zacznę od jutra. Można powtarzać owe zdanie codziennie i nigdy nie rozpocząć pracy nad osiągnięciem zamierzonego celu. Dlatego – jeśli chcesz nauczyć się hiszpańskiego czy francuskiego – już dziś wypisz sobie na kartce kilka podstawowych zwrotów i spróbuj je zapamiętać!

Znajdź radość w tym, co robisz

Czynności przynoszące nam radość są o wiele prostsze do wykonania niż te, których nie lubimy. Kluczem do sukcesu jest odnalezienie przyjemności w działaniu. Chcesz schudnąć, ale nienawidzisz biegać? Nie biegaj! Zacznij jednak chodzić na basen, spacerować z psem, czy jeździć rowerem. Znajdź taki sposób na osiągnięcie sukcesu, który nie będzie wymagał od Ciebie zmuszania się do działania, ale sprawi, że z uśmiechem na ustach weźmiesz się do pracy.

Nie działaj w pojedynkę

Przyjaciele, rodzina, znajomi z pracy, czy też zupełni obcy ludzie świetnie motywują do działania. Chcesz opanować język rumuński? Zamiast ślęczeć w domu nad słownikiem – zapisz się na kurs. W grupie łatwiej się uczyć, a także pracować. Systematyczność zajęć, rywalizacja z resztą grupy, chęć spędzenia czasu w towarzystwie nowo poznanych osób – to wszystko zmotywuje Cię do nauki.

Bądź cierpliwy

Jeśli założyłeś własna firmę i oczekujesz ogromnych zysków – nie licz na nie w pierwszy dzień po zarejestrowaniu działalności gospodarczej. Każdy sukces wymaga czasu – raz krótszego, raz dłuższego. Nie trać cierpliwości – wraz z ciężką pracą, dobrymi pomysłami, szacunkiem do klientów – przyjdą i zyski!

Szukaj inspiracji

Poszerzaj swoje horyzonty, dużo czytaj, rozmawiaj z osobami, które znają się na branży, w której działasz. Czasem pomysłowa inspiracja, którą ktoś lub coś Ci podsunie, pozwala na znaczne skrócenie drogi do sukcesu, a Ciebie w jeszcze większym stopniu zmotywuje do działania. Nowe pomysły, innowacyjne rozwiązania – to zawsze idealny bodziec motywacyjny!

Rób małe kroki i ustal rytm

Chcesz schudnąć? Zaplanuj miesięczny trening. Niech nie będzie on zbyt intensywny – nie chcesz przecież po miesiącu zrezygnować. Nie łudź się, że w tydzień schudniesz dziesięć kilo – udaj się do specjalisty, który pomoże Ci dobrać idealny dla Ciebie sposób na schudnięcie. Mierz siły na zamiary, krocz małymi krokami i nie rezygnuj z raz ustalonego rytmu działania. Jeśli na przykład raz opuścisz ćwiczenia czy zapomnisz o nauce słówek języka obcego – trudniej będzie Ci wrócić do harmonogramu.

Komentarze

Anna 12.08.2015 12:20

Cierpliwość i wytrwałość to klucz do sukcesu!

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.