Stokrotka Magazyn

Noworoczne postanowienia, które mają szansę się spełnić

Noworoczne postanowienia, które mają szansę się spełnić

Długa lista postanowień noworocznych często ląduje w koszu na śmieci. Lepiej więc wybrać takie cele, których realizacja jest w pełni realna. Ważne, by ich osiągnięcie znacznie podniosło Twój poziom życia.

Przechodzę na zdrową dietę

To jedna z najczęściej powtarzanych obietnic. Co roku mnóstwo osób stara się przejść na dietę, oczyścić organizm po świąteczno-noworocznym obżarstwie. Jak sprawić, by raz na zawsze uporać się ze złymi kulinarnymi nawykami? Potrzebna jest silna wolna i dużo konsekwencji w działaniu. Zacznij od małych kroków. Nie planuj rewolucji w odżywianiu od pierwszego stycznia. Jeśli wyrzucisz ze swojej kuchni większość produktów spożywczych, których do tej pory używałaś, może się okazać, że z tego, co Ci zostało, nie ugotujesz zupełnie nic. Idź do celu małymi krokami. Najpierw zrezygnuj z fast foodów. Za każdym razem, gdy najdzie Cię ochota na pizzę lub kebaba, sięgnij po owoc lub świeżo tłoczony sok. Następnie zacznij zabierać do pracy zdrowe przekąski: zamiast batonika – garść orzechów i winogron, zamiast puszki Pepsi – wodę. I tak, odhaczaj co udało Ci się osiągnąć i podejmuj kolejne wyzwania.

Pracuję nad sylwetką i dobrą formą

Jeśli w minionym roku Twoja aktywność fizyczna ograniczała się do krótkich spacerów, nie licz na to, że od 1 stycznia nabierzesz mnóstwo chęci do codziennych ćwiczeń na siłowni. Wraz z trenerem personalnym ułóż konkretny plan treningowy, dostosowany do Twojego trybu życia, rodzaju wykonywanej pracy, nawyków żywieniowych oraz ilości wolnego czasu, jakim dysponujesz. Dobrze zaplanowane działania szybko przyniosą zamierzone rezultaty.

Praca nad sylwetką, koniec z papierosami, nowe wyzwania zawodowe – wszystkie te postanowienia mają szansę się spełnić. Musisz tylko dokładnie przemyśleć swoje cele i ustalić priorytety. A później, do dzieła!

Rzucam palenie

W przypadku tego postanowienia nie ma kompromisów. Nie możesz pozwalać sobie na jednego papierosa tuż przed snem – w ten sposób nigdy nie uda Ci się rzucić palenia. Kup sobie specjalne tabletki wspomagające walkę z nałogiem, zwróć się do bliskich z prośbą o pomoc w wypracowaniu właściwej motywacji i za wszelką cenę nie ulegaj pokusie kupna paczki papierosów.

Zmieniam pracę

Wiele osób nie jest zadowolonych ze swojej pracy, jednak nieliczni starają się ją zmienić. Jeśli widzisz perspektywy na lepsze zarobki, milszą atmosferę, mniej problematyczne dojazdy do biura – spróbuj swoich sił w innych firmach. Zaplanuj proces rekrutacji w taki sposób, by nie palić za sobą mostów. Być może poszukiwanie pracy zajmie Ci sporo czasu, poza tym dobrze jest pozostawić za sobą miłe wrażenie. W dotychczasowym miejscu pracuj więc pełną parą, starając się jednocześnie znaleźć coś innego. Powodzenia!

Więcej czasu spędzam z rodziną

Kluczem do sukcesu w tej kwestii jest dobra organizacja czasu. Nie trać go na mało sensowne czynności, jak przełączanie kanałów telewizora, niepotrzebne zakupy lub stanie w korkach, podczas gdy mogłabyś się przespacerować. Jeśli potrzebujesz wsparcia w wykonywaniu codziennych obowiązków – poproś o nie domowników. Kiedy wszyscy weźmiecie się do pracy, czas wolny mocno się wydłuży, a i Ty będziesz mogła wykorzystać go z partnerem i dziećmi w pełniejszy sposób.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.