Stokrotka Magazyn

Niezbędnik zmarzlaka – gadżety, które pomogą Ci dotrwać do wiosny

Niezbędnik zmarzlaka – gadżety, które pomogą Ci dotrwać do wiosny

Nie znosisz mrozu, deszczu i wiatru? Czekasz z niecierpliwością na piękną, wiosenną pogodę? Przyjdzie Ci poczekać jeszcze troszkę. Na szczęście na rynku aż roi się od gadżetów, które pomogą Ci przetrwać kiepską aurę.

Czapka

Na miejscu pierwszym – ciepła czapka. Mimo że wiele pań woli zrezygnować z nakrycia głowy w zamian za nienagannie ułożone włosy, to jednak bywają takie dni, kiedy bez czapki ani rusz! Spróbujmy wybrać fason pasujący do kształtu twarzy. Niektóre nakrycia głowy potrafią być śliczną ozdobą, a do tego sprawią, że Twoja twarz wydawać się będzie smuklejsza i bardziej atrakcyjna. Jeżeli masz już naprawdę dosyć noszenia wełnianych czapek, pomyśl o bereciku w paryskim stylu albo o eleganckim kapeluszu.

Rękawiczki

Bez nich nasze dłonie narażone są na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, przez co mogą stać się suche i szorstkie. Polecamy zakup kompletu, w którego skład wchodzi czapka, rękawiczki i szal – pasujące do siebie dodatki świetnie komponować będą się z zimowym płaszczem czy kurtką. Gdy mróz przestanie już dawać się tak we znaki, zamień grube rękawice na odsłaniające palce mitenki. Są nie tylko praktyczne, ale i szalenie modne.

Zima nie odpuszcza! Chociaż myślami jesteśmy już przy wiośnie, nie zapominajmy o gadżetach, które ułatwią nam przetrwanie tych ostatnich chłodnych tygodni.

Chusta, szal, komin

Sprawią, że żaden wiatr czy mróz nie będzie Ci straszny! Wiele sklepów odzieżowych oferuje chusty o sporej powierzchni, okrywające nie tylko szyję, ale pozwalające opatulić się pod sam nos. Jeżeli chcesz stworzyć udaną stylizację, dopasuj szal do zimowego płaszczyka. Postaw na kolor – barwne dodatki nie tylko wyróżnią Twoją stylizację z tłumu, ale i wprawią Cię w doskonały nastrój.

Nauszniki

To gadżet dla kobiet, które w czapkach nie wyglądają zbyt korzystnie. Wbrew pozorom nauszniki pasują nie tylko do codziennych, casualowych stylizacji. Dodają bowiem pazura również eleganckim i klasycznym ubraniom. Kolorowe, wzorzyste, odróżniające się od pozostałych nakryć głowy na polskich ulicach albo stonowane i klasyczne – łatwo możesz znaleźć nauszniki odpowiadające Twojemu stylowi.

Gruba opaska

Jeszcze innym nakryciem głowy chroniącym przed zimową pogodą jest opaska. Przykrywa uszy i czoło – czyli strategiczne miejsca głowy, w których odczuwamy chłód. Tej zimy szalenie modne są grube, szerokie opaski, odsłaniające tylko czubek głowy. Widujemy je często na ulicach europejskich stolic – Paryża, Berlina i naszej Warszawy.

Ciepłe skarpetki

Wełniane skarpety to obowiązkowy element w każdej szafie. Idealnie sprawdzą się podczas zimowych spacerów, jak i wówczas, gdy leżymy na kanapie pod kocem i sączymy gorącą herbatkę.

Koc

Jeśli już mowa o leżeniu, warto wspomnieć o wysokiej jakości kocu. Nawet jeśli w Twoim mieszkaniu czy domu panuje dość wysoka temperatura, kocyk dodatkowo Cię rozgrzeje i sprawi, że po Twoim ciele rozejdzie się przyjemne ciepło. Koc stanowi ponadto wyjątkową ozdobę domu – nawet rozrzucony niedbale na kanapie sprawia, że pokój wydaje się bardziej przytulny i zachęcający do odpoczynku.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.