Stokrotka Magazyn

Nietypowe sposoby spędzania świąt

Nietypowe sposoby spędzania świąt

Nie masz ochoty na długie świąteczne przygotowania? Nie jesteś zwolennikiem siedzenia przy suto zastawionym stole? Chciałbyś spędzić święta inaczej niż zwykle? Wypróbuj jeden z proponowanych przez nas sposobów.

Kolacja wigilijna w restauracji

Ogrom obowiązków domowych i pracowniczych, pęd życia codziennego i związany z nim stres powodują, że wielu z nas po prostu nie ma już sił na świąteczne przygotowania. Z pomocą przychodzą nam restauratorzy – oferują kolacje wigilijne w swoich knajpach. Wystarczy, że zamówisz stolik na określoną liczbę osób, sprecyzujesz własne wymagania kulinarne oraz te związane z wigilijnymi tradycjami, zapłacisz – i już – ot, całe przygotowania. Na kolację możesz wybrać się z najbliższą rodziną albo wynająć cały lokal, jeżeli chciałbyś spędzić ten wyjątkowy czas w szerszym gronie. Ceny kolacji wigilijnych są bardzo zróżnicowane, w zależności od rodzaju i ilości przygotowanych potraw, restauracji, w której się odbywają oraz jej lokalizacji. Musisz jednak liczyć się z wydatkiem powyżej stu złotych za osobę.

Masz dosyć świątecznych porządków, godzin spędzonych w kuchni i na zakupach, w poszukiwaniu idealnych prezentów? Może w następnym roku skusisz się na święta… pod palmami?

Wyjazd w egzotyczne miejsce

Marzysz o spędzeniu świąt pod palmami? No to w drogę! Jeżeli czujesz się przytłoczony zewsząd słyszanymi melodiami świątecznymi, radami dotyczącymi kupna idealnych prezentów, długimi i męczącymi przygotowaniami – trudno wymyślić lepszą alternatywę niż wyjazd w ciepłe kraje. Coraz więcej biur podróży w czasie wypoczynku zimowego oferuje właśnie tego typu wycieczki. Warto zarezerwować wyjazd na takie nietypowe święta dużo wcześniej – wówczas jego cena będzie niższa. Jeżeli poczekasz do ostatniej chwili i zdecydujesz się na wylot dzień lub dwa przed terminem, również możesz liczyć na upusty. Jeśli jesteś przekonany, że leżąc na plaży pod palmami, opalając się i sącząc drinki nie będziesz tęsknił za suto zastawionym świątecznym stołem, zapachem choinki oraz nutami kolęd – zacznij pakować walizki!

Zamiana domów

Jeśli jesteś gotowy na scenariusz rodem z filmu „Holiday” z Cameron Diaz i Kate Winslet, które na okres Bożego Narodzenia zamieniły się domami, to opcja stworzona dla Ciebie! Wystarczy poszukać w Internecie interesującej Cię destynacji, znaleźć osobę (lub osoby), które zechciałyby przyjechać do Polski w czasie, kiedy Ty pragniesz zamieszkać w ich domu, dogadać szczegóły i gotowe. Na specjalnych portalach oferujących tego typu zamiany sporo jest ogłoszeń. Ale uwaga! Takie nietypowe święta to opcja dla odważnych i lubiących ryzyko. Mimo że serwisy oferujące zamiany domów stosują szereg różnych zabezpieczeń pozwalających osobom zawierającym transakcję czuć się komfortowo, takie przygody obarczone są sporą dozą ryzyka. Ich plusem są niewątpliwie niskie koszty – oszczędzamy bowiem na hotelu. Mamy także możliwość poznania danego miejsca z punktu widzenia lokalnych mieszkańców.

Jeżeli któryś z zaproponowanych sposobów spędzania świąt przypadł Ci do gustu – zachęcamy do jego realizacji. Nie gwarantujemy jednak, że przebywając z dala od domu, poza domowym ogniskiem, w głębi serca nie zabraknie Ci smaku domowego barszczu, zimowych spacerów z rodziną, czy prezentów pod choinką.

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu go przez redakcję.